Hravý svet na kolesách sa usídli v Bibiane

kolesá
freedigitalphotos.net

Na výstave Kolesosvet si každý bude môcť navrhnúť svoje auto budúcnosti. Sídlo Bibiany sa totiž až do polovice augusta premení na svet techniky a mechaniky pre malých i veľkých.

Veľkú interaktívnu výstavu Kolesosvet ponúkne od stredy 22. apríla medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana. Sídlo Bibiany sa až do polovice augusta premení na svet techniky a mechaniky pre malých i veľkých.

Ako informovala Dagmar Valčeková z Bibiany, motto výstavy Kolesosvet „Či sú veľké a či malé, kolesá sa točia stále“ poukazuje na to, že jedným z najvýznamnejších vynálezov ľudstva je stále nepopierateľne koleso.

„Bez kolesa si dnešný život nedokážeme ani predstaviť. Kolesá a kolieska sú všade okolo nás a sú neodmysliteľnou súčasťou našej každodennosti. Môžeme povedať, že žijeme v ,Kolesosveteʻ.“

Výstava prinesie všetkým návštevníkom, deťom aj ich rodičom, príležitosť roztočiť ,Kolesosvetʻ. Počas prehliadky expozície zistia, ako by svet vyzeral bez kolies, no nájdu kolesá aj tam, kde by ich nečakali. Poskladajú si čudesný kolotoč, objavia krajinku, v ktorej žijú kolesoľudkovia, alebo spoznajú výtvarný svet plný kolies.

„Bez kolesa by nebol, samozrejme, ani automobil. Tu sa však dozviete aj to, čo je vrakovisko, autošatník alebo volant do minulosti,“ informovala ďalej o pripravovanej výstave Valčeková.

V Bibiane ani ekoauto nebude vyzerať tak, ako by malo. Zároveň si tu každý bude môcť navrhnúť vlastné auto budúcnosti. Deti si tu budú môcť vyskúšať aj jazdu na trenažéri a na dopravnom ihrisku na nádvorí použiť svoju vlastnú kolobežku.

Výstavu pripravil tím: Magda Fábryová (scenár), Barbora Peuch (výtvarno-priestorové riešenie) a Saša Broadhurst-Petrovická (dramaturgia).

Výstava Kolesosvet bude v Bibiane prístupná od 22. apríla do 16. augusta denne okrem pondelka od 10. do 18. hodiny. Posledný vstup je o 17.30 hod. Viac informácií možno nájsť na http://www.bibiana.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk