Hrôza na petržalskom sídlisku: Za bieleho dňa spadla pred obyvateľmi časť terasy

spadnutá terasa
Foto: Facebook/Bratislava - Petržalka, Pavol V. - koláž BratislavaDen.sk

Nebezpečná udalosť sa stala na Znievskej ulici. 

  • aktualizované 17. augusta, 17:18

Bratislavu v stredu 16. augusta zasiahla letná búrka a výnimkou nebola ani Petržalka. Na Znievskej ulici č. 19 začínalo pršať okolo 15.15 hod. a pán Pavol stál s kolegami vonku. Premýšľali, že pod terasu neďalekého podniku preparkujú autá, aby nezmokli.

Stali sa však svedkami nebezpečenstva, ktoré mohlo skončiť nešťastne. Len kúsok od mužov sa totiž prepadol celý betónový múr. Otrasy cítili aj ich ďalší kolegovia v kancelárii, ktorá sa nachádza v paneláku.

Spadnutá terasa
Foto: Facebook/Bratislava - Petržalka, Pavol V.

Ako Pavol vysvetlil pre Bratislavadeň, na mieste, kde sa časť terasy prepadla, pravidelne parkujú autá a oficiálne je to aj zásobovací tunel pre reštaurácie.

„Zábradlie, ktoré spadlo, by som povedal, že patrí ešte k tým lepším v Petržalke, čiže sa čudujem, ako držia tie ostatné, ale terasa sama o sebe má veľa prehnitych miest. Keby sa zájdete pozrieť z predu od parkoviska tak uvidíte, že všetky mreže sú prehnite a často tam chodia bezdomovci,“ doplnil Pavol.

Spadnutá terasa
Foto: Facebook/Bratislava - Petržalka, Pavol V.

Podľa Katastra nehnuteľností je táto lokalita vlastníkom mesta, no je zverená do správy mestskej časti. Vedúci petržalského referátu komunikácie Jozef Rybár pripustil, že pracovníci označili stav tejto terasy ešte pred prepadnutím ako havarijný. Na druhý deň od pádu bolo na mieste už kovové zábradlie a odpratali sa časti spadnutého betónového zábradlia.

O bližšie vyjadrenie k situácii sme požiadali aj bratislavský magistrát.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk