Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
električková trať, Petržalka
www.bratislava.sk
12. apríla 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Hrozí, že pre infraštruktúry by mesto muselo hradiť DPH z vlastných zdrojov

Hlavnému mestu hrozí, že pre všetky infraštruktúry v meste by muselo hradiť DPH z vlastných zdrojov. Ak by sa tak stalo, za všetky infraštruktúry v Bratislave by to bolo približne 70 miliónov eur.

„Oslovili sme vládu, ktorá jej členov poverila rokovať. Posledná informácia je, že Európska komisia chce DPH považovať za odpočítateľnú položku, čo je povzbudenie,“ povedal novinárom primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že peniaze by tak hlavné mesto hradiť nemuselo. „Je to však nepotvrdená informácia a budeme sa tým chváliť, keď to bude na papieri. Nechcem teda prebiehať,“ poznamenal. Ak by teda DPH mesto platiť nemuselo, platila by to Európska komisia. „Sedemdesiat miliónov Bratislava nemá. Neviem si predstaviť, čo by to znamenalo. Zatiaľ to však vyzerá dobre,“ uzavrel Ivo Nesrovnal. Informáciu, že Európska komisia uvažuje o tom, že daň z pridanej hodnoty by nebola odpočítateľnou položkou, mesto dostalo počas prípravy projektu električky do bratislavskej Petržalky.

Rokovania nie sú ukončené

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu uviedol, že zástupcovia úradu rokujú so zástupcami Európskej komisie. Podľa stanoviska úradu vyvíjajú úsilie, aby DPH pri dopravných projektoch v Bratislave aj naďalej považovali za oprávnený náklad a preplácala ju Európska komisia. „Tieto rokovania však ešte nie sú ukončené a z tohto dôvodu nemôžeme a ani nevieme informovať o ich výsledku. Ich ukončenie s pozitívnym výsledkom však patrí medzi priority podpredsedu vlády Richarda Rašiho,“ informoval úrad.

Termín začiatku stavebných prác na výstavbe II. etapy električkovej trate do Petržalky zatiaľ nie je známy a podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala je veľmi ťažké hovoriť termíny. „Dali sme žiadosť na územné rozhodnutie, potrebujeme však k nemu priložiť 48 vyjadrení. Znamená to, že 48 subjektov sa musí vyjadriť v stanovenej lehote. Keď sa nevyjadria, žiadosť čaká,“ spomenul primátor novinárom v stredu na brífingu pri električkovej zastávke Jungmannova v bratislavskej Petržalke. „Neviem za tieto subjekty povedať, či sa vyjadria v lehote alebo nie. Do roku 2023 to však musí byť hotové, zaplatené a odovzdané,“ dodal. Investorom II. etapy električkovej trate do Petržalky je hlavné mesto.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X