AKTUALIZUJEME: Hrozná tragédia: Na Zochovej vrazilo auto do zastávky MHD, hlásia mŕtvych aj zranených

Hasici nehoda zochova.jpg
Foto: Hasičský a záchranný zbor

Po príchode na miesto udalosti museli hasiči vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla. Na mieste zasahuje 21 hasičov.

AKTUALIZUJEME

Štyroch mŕtvych a sedem zranených si vyžiadala nočná nehoda v Bratislave. Ako informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru SR, k tragickej dopravnej nehode došlo po 22.15 hod. na Zochovej ulici v Starom Meste, kde do zastávky mestskej hromadnej dopravy vrazilo osobné auto.

V čase udalosti sa na zastávke nachádzalo viacero osôb. Po príchode na miesto udalosti museli hasiči vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla. Na mieste zasahovali 21 hasičov.

Medzi obeťami nehody v Bratislave boli aj študenti. Podľa medializovaných informácií to potvrdil minister vnútra Roman Mikluec s tým, že niektorí z nich mali v pondelok 3. októbra nastúpiť prvý deň do školy.

Mŕtvi aj zranení na mieste

Podľa informácií, ktoré sme prijali na tiesňovej linke 155, na zastávke Zochova auto vrazilo do ľudí, a na mieste sa malo nachádzať veľa zranených,“ uviedla hovorkyňa záchranárov Anna Krčová s tým, že traja z nich podľahli ťažkým zraneniam na mieste, štvrtého sa pokúšali záchranári oživovať, avšak neúspešne.

Zo šiestich zranených boli dvaja v kritickom stave, záchranári ich uviedli do umelého spánku a s viacerými ťažkými poraneniami, tzv. polytraumou previezli do nemocnice,“ doplnila s tým, že ďalší štyria zranení boli pri vedomí a utrpeli najmä zlomeniny a úrazy hlavy.

Tragická nočná nehoda v Bratislave má piatu obeť. Na sociálnej sieti o tom v pondelok 3. októbra približne o 12.00 hod. informovala bratislavská krajská polícia. „Prijali sme informáciu o úmrtí ďalšej osoby, ktorá v nemocnici podľahla zraneniam spôsobeným tragickou udalosťou,“ uviedla polícia s tým, že ide o 21-ročné dievča.

Pomoc polícií

Udalosť potvrdil aj bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. Viaceré hliadky bratislavských policajtov, ako aj iných záchranných zložiek aktuálne zasahujú na Zochovej ulici. „Na mieste aktuálne vykonávame potrebné úkony,“ dodal Szeiff s tým, že akonáhle to situácia umožní, poskytne polícia ďalšie informácie.

Zároveň polícia vyzýva k pomoci. Ak ste boli svedkom tejto udalosti a disponujete informáciami, ktoré by mohli pomôcť s vyšetrovaním udalosti, ozvite sa polícii. Prihlásiť sa môžete na bezplatnom čísle polície 158 alebo na FB Polícia SR Bratislavský kraj, kde môžete zanechať odkaz s vašim telefónnym číslom a polícia sa vám v priebehu dňa ozve.

K strašnej udalosti sa vyjadrili aj župan kraja Juraj Droba, primátor mesta Matúš Vallo, starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová, minister vnútra Roman Mikulec, či predseda parlamentu Boris Kollár.

Údajná identita vodiča

Za volantom auta, ktoré zrazilo ľudí na zastávke v Bratislave údajne sedel generálny sekretár deaflympijského výboru Dušan Dědeček. Informovala o tom Televízia JOJ.

Portál tiež ďalej informovala o tom, že Dědeček mal ísť rýchlosťou viac ako 100 kilometrov za hodinu Taktiež v aute mal jazdiť so svojím rovnako opitým synom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk