Hrozná tragédia: Pri nočnom požiari rodinného domu prišli o život dvaja ľudia

Hasici bratislava senec poziar dom.jpg

Pohyb hasičov na požiarisku komplikovali sutiny z prepadnutej konštrukcie stropu.

Dvaja ľudia prišli o život pri nočnom požiari rodinného domu v obci Kráľová pri Senci. Ďalšia osoba skončila po nadýchaní sa splodín v opatere zdravotníckych záchranárov.

Ako informoval Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti, požiar hasičom ohlásili krátko po 2.00 hod. V čase príjazdu hasičských jednotiek sa jedna osoba nachádzala už mimo domu. Súbežne s hasením požiaru hasiči vyhľadávali aj ďalších dvoch ľudí, ktorí sa mali nachádzať v dome. Po čase našli jednu osobu, ktorá nejavila známky života. Vyhľadávanie ďalšej a pohyb hasičov na požiarisku komplikovali sutiny z prepadnutej konštrukcie stropu.

Zasahujúci hasiči súbežne pracovali na hasení domu z vonku i z vnútra. Neskôr zo sutín vytiahli aj druhú osobu bez známok života. Príčina požiaru je v štádiu zisťovania. Následkom požiaru vznikla majiteľovi rodinného domu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 100-tisíc eur.

Pri udalosti zasahovalo 16 príslušníkov z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku z hasičských staníc Pezinok a Senec a z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy z hasičských staníc Dúbravka, Radlinského a Hálkova, ako aj členovia DHZO Kráľová pri Senci a Jelka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk