Hrozná tragédia: Smetiarske auto zlisovalo muža, ten pravdepodobne spal v kontajneri

Mestska policia smetiarske auto.jpg

Polícia sa momentálne zaoberá okolnosťami tragickej udalosti a bude začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

V piatok 7. apríla v ranných hodinách sa stala na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave tragická udalosť. Krátko po 6.00 hod. počas manipulácie pracovníkov likvidácie odpadu so smetnou nádobou bol usmrtený neznámy muž v zbernej časti smetiarskeho vozidla. Smetiarske auto muža zlisovalo.

Muž sa mal nachádzať v smetnej nádobe, ktorá bola vysypaná a následne bol jej obsah zlisovaný vo vozidle. Polícia sa momentálne zaoberá okolnosťami tragickej udalosti, pričom zo strany príslušníka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave bude začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Ako uviedla spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO), zamestnanci vykonávali štandardne odvoz zmesového komunálneho odpadu. Posádka až po presune kontajnerov k zberovému vozidlu a vysypaní obsahu zistila, že sa do lisovacej časti vozidla okrem odpadu dostala aj osoba.

Aj napriek okamžitej reakcii zamestnancov OLO, ktorí zastavili lis a zavolali všetky potrebné záchranné zložky, muž utrpel zranenia, ktorým podľahol.

Táto smutná udalosť nás zasiahla a nesmierne nás mrzí. Za nás všetkých v OLO vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ uviedol predseda predstavenstva OLO Ivan Sokáč a doplnil, že najmä v chladných mesiacoch sa môže stať, že sa ľudia bez domova skrývajú v zberných nádobách. „Budeme hľadať cesty, ako takýmto mimoriadnym situáciám v budúcnosti predchádzať,“ dodal Sokáč.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk