Hrozné nešťastie na policajnej akadémii: Inštruktor postrelil kadetku, tú previezli do nemocnice

Policia akademia policajneho zboru nehoda.jpg
Foto: ilustračné, Facebook Akadémia Policajného zboru v Bratislave

Polícia sa okolnosťami prípadu zaoberá. Podľa predbežných informácii mal mať inak skúsený inštruktor medzi slepými nábojmi jeden ostrý.

Nešťastný incident sa odohral na škole pre policajtov v stredu 1. marca v podvečer. Počas nácviku streľby na Akadémii Policajného zboru v Bratislave došlo k zraneniu kadetky, teda študentky prvého ročníka.

V hangári akadémie mal inštruktor počas voľnočasového výcviku postreliť študentku. Mladú ženu so zraneniami previezli do bratislavskej nemocnice. Informovala o tom Zuzana Ferenčáková prostredníctvom portálu tvnoviny.sk s tým, že jej informáciu potvrdila rektorka Akadémia Policajného zboru Lucia Kurilovská.

Mladá nádejná policajtka mala byť zasiahnutá do chrbta a po udalosti bola pri vedomí. Rektorka akadémie tiež pre portál potvrdila, že mladá žena by mala byť mimo ohrozenia života.

Podľa informácii portálu malo dôjsť k nehode nedopatrením tak, že inštruktor mal mať medzi napáskovanými „slepými“ nábojmi aj jeden ostrý. Kolegovia jedného z najskúsenejších inštruktorov na mieste zadržali.

Polícia na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti uviedla, že okolnosťami prípadu sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk