Hrozný šok: V hniezde záchrany našli mŕtve dieťa, pre nefungujúcu signalizáciu tam bolo pravdepodobne niekoľko dní

Hniezdo zachrany dieta.jpg
Reprofoto: reportáž TV JOJ - www.noviny.sk

V bratislavskom hniezde záchrany zažili šok. Našli tu mŕtveho novorodenca. Pravdepodobne tam bol niekoľko dní.

V Národnom ústave detských chorôb na Kramároch našli v utorok 19. apríla mŕtveho maličkého, len niekoľkodňového, novorodenca. Podľa informácii TV JOJ malo ísť o chlapca. Portál tiež informoval, že telo dieťaťa sa v hniezde záchrany malo nachádzať pravdepodobne od konca uplynulého týždňa, teda niekoľko dní.

Pre portál TV JOJ sa vyjadrila hovorkyňa Národného ústavu detských chorôb Dana Kamenická: „V priebehu dnešného dopoludnia sme našli v inkubátore Hniezda záchrany dieťatko, žiaľ, bez známok života. Ihneď sme kontaktovali políciu a prípad riešime v súčinnosti s políciou.

Pravdepodobne je na chybe signalizácia, ktorá mala hlásiť prítomnosť dieťaťa v hniezde. V danom čase však nefungovala ani kamera, ktorá hniezdo monitoruje, personál teda nijakým spôsobom nezistil prítomnosť dieťaťa. Chlapčeka našli až počas osobnej rannej kontroly hniezda.

Aj keby zlyhala zvuková signalizácia z neviem akých dôvodov, videli by, čo sa tam deje. Nerozumiem, ako sa takáto tragédia môže stať, pretože nikdy predtým sa to nestalo. V hniezdach sme zachránili 77 detí,“ konštatovala pre portál TVnoviny.sk iniciátorka hniezd záchrany na Slovensku Anna Ghannamová.

Na mieste sa mala podľa portálu TVnoviny.sk nachádzať kriminálna polícia, obhliadajúci lekár aj kriminalistický technik.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk