Hrubá stavba budovy Tower 5 na novom futbalovom štadióne v Bratislave je dokončená

Tower 5 budova tehelne pole.jpg
Zdroj: www.tower5.skamp;slide=1

Budova má 20 poschodí a prinesie 21-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej kancelárskej plochy.

Hrubá stavba budovy Tower 5, ktorá je zasadená do juhozápadného rohu národného futbalového štadióna je ukončená. Predpokladaný termín ukončenia celej výstavby je koniec roka 2019. Tower 5 má byť po dokončení sídlom spoločností Grafobal Group. Informovala o tom spoločnosť Grafobal Group. Dvadsať poschodová budova prinesie na kancelársky trh celkovo 21-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy.

Momentálne uskutočňujú práce na opláštení budovy, ktorá zaručí zvýšenú nepriezvučnosť až 45 decibelov. Zároveň tiež pracujú na vnútorných rozvodoch. Budova mieri k dosiahnutiu certifikátu BREEAM Outstanding,“ uviedol predseda predstavenstva developera Tehelné Pavel Komorník, ktorá stavia budovu.

Tower 5 je súčasťou komplexu, ktorý budujú s dôrazom na životné prostredie. „Do 42 percent energií je vyrábaných z obnoviteľných zdrojov priamo na mieste, z toho až 77 percent chladu a viac ako 50 percent tepla. Využívaním obnoviteľných zdrojov tak prináša značné úspory počas celého životného cyklu budovy,“ uviedol Komorník.

Tower 5 je súčasťou nového národného futbalového štadióna v Bratislave. Okrem športovej časti je súčasťou komplexu aj nákupné centrum a obytný komplex Byty Tehelné pole. Otvorený bol 3. marca 2019 zápasom ŠK Slovan Bratislava proti Spartaku Trnava. Štadión bol postavený na pôvodnom mieste zbúraného starého štadiónu Tehelné pole.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk