Hrubá stavba veží projektu Sky Park bude dokončená v prvej polovici tohto roku

ARCHITEKTÚRA: Jurkovièova tepláreò
Foto: SITA/Branislav Bibel

Jedna veža už dosiahla 31. nadzemné podlažie, hrubá stavba zvyšných dvoch veží bude dokončená vprvej polovici tohto roka.

Prvá z troch rezidenčných veží projektu Sky Park v Bratislave dosiahla koncom vlaňajška najvyššie, 31. nadzemné podlažie. Ako ďalej informuje spoločnosť Penta Real Estate Slovensko, hrubá stavba zvyšných dvoch veží bude dokončená v prvej polovici tohto roka. Vo výstavbe je zároveň kancelárska veža Sky Park Offices a rekonštruujú aj národnú kultúrnu pamiatku Jurkovičovu tepláreň.

Prvé tri veže budú obsahovať takmer 800 bytov a 1 100 parkovacích miest. Štvrtá rezidenčná veža je aktuálne vo fáze získavania potrebných povolení, mali by ju začať stavať začiatkom roka 2020.

Súčasťou projektu sú aj dve kancelárskej budovy. Prvá z nich, Sky Park Offices, je už tiež vo výstavbe, pričom na 31 tisíc metroch štvorcových prenajímateľnej plochy ponúkne nájomcom moderné kancelárske priestory. Obsahuje aj viac ako 1 200 metrov štvorcových určených pre drobné obchodné prevádzky a takmer 500 parkovacích miest. Autorom tejto budovy je nemecký architektonický ateliér Vietzke & Borstelmann Architekten a generálnym projektantom GFI. Jej stavba by mala byť dokončená v prvej polovici roka 2020.

Koncept Sky Parku má priniesť nový mestský park v centre Bratislavy

Druhá kancelárska budova, ktorej autorom je architektonické štúdio Zahy Hadid, disponuje v súčasnosti záväzným stanovisko magistrátu a je v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Aj napriek technickej a architektonickej výnimočnosti je výstavba Sky Parku v súlade s časovým harmonogramom. Postupné odovzdávanie bytov novým majiteľom očakávame v polovici roka 2020, zároveň s tým však všetci Bratislavčania dostanú nový mestský park a zrekonštruovanú Jurkovičovu tepláreň,“ povedal výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

Architektonický koncept Sky Parku má priniesť nový mestský park v centre Bratislavy s rozlohou viac ako 20 tisíc metrov štvorcových. Okrem zelených plôch budú jeho súčasťou aj verejné priestory.

Na rekonštrukcia budovy Jurkovičovej teplárne bude potrebných viac ako 11 miliónov eur

Komplexná rekonštrukcia budovy Jurkovičovej teplárne si vyžiada investíciu viac ako 11 miliónov eur. Jej dokončenie sa očakáva spolu s prvou fázou rezidenčných veží. Industriálna pamiatka od velikána slovenskej architektúry sa tak stane integrálnou časťou projektu Sky Park od Zahy Hadid.

Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2017 dosiahla hodnota aktív Penta Real Estate viac ako 1 miliardu eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk