Hudba spojí Európu na nedeľnom koncerte zboru CoroPiccolo Karlsruhe

Veľký evanjelický kostol na Panenskej ulici
maps.google.sk

Na Zborový koncert súboru CoroPiccolo Karlsruhe pod názvom Hudba spája Európu pozýva v nedeľu 29. júla Goetheho inštitút o 19. hodine do Veľkého evanjelického kostola na Panenskej ulici v Bratislave.

Koncert je súčasťou série 25 kultúrnych podujatí, ktoré inštitút pripravil pri príležitosti 25. výročia založenia Goetheho inštitútu na Slovensku. Publikum koncertu čaká výber z diel od hudobných skladateľov z Nemecka, Rakúska, Maďarska i zo Slovenska, od Johanna Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa, Antona Brucknera, Györgyho Orbána, Franza Liszta a Ľudovíta Rajtera. Zbor bude na organe sprevádzať zakladateľ telesa Christian-Markus Raiser.

Široký repertoár

CoroPiccolo Karlsruhe založil Christian-Markus Raiser v roku 1996 v Karlsruhe, meste na juhozápade Nemecka na rieke Rýn. Súbor má približne 30 členov. Repertoár speváckeho telesa siaha od starej hudby až po 21. storočie, od významných skladieb bez hudobného sprievodu, cez veľké barokové oratóriá až po súčasné diela.

Christian-Markus Raiser (1962, Eschental, Nemecko) študoval cirkevnú hudbu v Stuttgarte a Trossingene a vyučoval na hudobných akadémiách v Trossingene a Heidelbergu. Od roku 1996 je kantorom a organistom mestského evanjelického kostola v Karsruhe a vedúcim Bachovho zboru Karlsruhe, komorného zboru CoroPiccolo Karlsruhe a speváckej školy Cantus Juvenum Karlsruhe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk