Hudobno-dramatickú báseň Biblia si publikum bude môcť vychutnať v podaní herca Juraja Kukuru a Slovenského komorného orchestra

divadlo Aréna
Zdroj: SITA

Vybrané príbehy zo Starého a Nového zákona prinesie novinka bratislavského Divadla Aréna.

Hudobno-dramatická báseň Biblia má premiéru na scéne divadla Aréna na petržalskom brehu Dunaja v piatok 15. marca o 19.00 hod. Scénické čítanie biblických príbehov vzniklo v Aréne v koprodukcii so Slovenskou filharmóniou. Publikum čaká „báseň, ktorá je príbehom človeka od stvorenia sveta až po vzkriesenie Krista, v podaní herca Juraja Kukuru a Slovenského komorného orchestra pod vedením Ewalda Danela“, avizuje Aréna.

Diváci Biblie sa ponoria do vybraných príbehov zo Starého a Nového zákona. Tie „kladú nadčasové otázky o morálke, svedomí, viere a sile duchovna v dobe, keď sa základné piliere našej európskej spoločnosti zmietajú v pochybnostiach. Život Abraháma, Izáka, Jakuba, Mojžiša či osudy Ježiša Krista a jeho učeníkov prinášajú podobenstvá moderného človeka zmietaného stratou viery, ktorú dnes nahrádza konzum. Skúšky, ktoré ľudstvu prináša dnešná doba, sa nelíšia od tých starozákonných, zrada a boj so sebou samým sú rovnaké ako tie novozákonné,“ píše Aréna v anotácii k titulu.

Režisérom a scenáristom hudobno-dramatickej básne Biblia je Rastislav Ballek a v tvorivom tíme sú aj dramaturgička Saša Sarvašová, dirigent a autor hudobnej dramaturgie Ewald Danel a svetelný dizajn navrhol Robert Polák. V titule je použitá hudba od Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Wolfganga Amadea Mozarta a ďalších. Po premiére si Bibliu najbližšie v Aréne možno pozrieť 12. apríla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk