Humánny pokrok s kampaňou Zákaz klietok so symbolom sliepkou Hildou mieri do Bratislavy

Humanny pokrok sliepky klietkovy chov.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Turné organizácie Humánny pokrok ukazuje krutosť klietkového chovu a návštevníkom sprostredkuje aký barbarský a stiesnený chov v klietke je.

Ochranári a ochranárky predstavia na turné organizácie na ochranu zvierat Humánny pokrok kampaň Zákaz klietok. V Bratislave si budú môcť návštevníci prezrieť informačný stánok aj tunel hrôzy, ktorý zobrazí krutosť klietkového chovu sliepok.

Tunelom hrôzy sa môžete prejsť aj vy a na vlastnej koži zažijete, aký barbarský a stiesnený chov v klietke je. Na mieste tiež bude fotostena zobrazujúca nešťastný život sliepok, kde sa môžete odfotiť a zdieľať tak kampaň na pomoc sliepkam. Prítomná bude aj plyšová sliepka Hilda, ktorá je symbolom kampane.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Turné ku kampani Zákaz klietok zažijete na Poštovej ulici v Bratislave 9. až 10. septembra v čase medzi 12.30 a 19.00 hod. Informačné vizuálne turné priblíži ľuďom v Bratislavskom kraji, ako klietkový chov sliepok vyzerá. Na Slovensku je celkovo práve v klietkovom chove 76 % sliepok, to predstavuje zhruba 2,4 milióna ročne.

V Bratislavskom kraji sú 4 farmy s nosnicami a 1 z toho je práve klietková, zvyšné sú podstielkové. Na jednej bežnej klietkovej farme sa chovajú desiatky tisíc až stotisíc sliepok. Je to práve preto, že životný priestor jednej sliepky je veľký iba ako hárok papiera formátu A4.

Život sliepok v klietkovom chove je peklom. Je obmedzený mrežami klietok a takisto je plný zranení a bolesti. Preto sme sa rozhodli ľuďom ukázať to, čo hydinári nechcú, aby videli,” hovorí kampanierka Humánneho pokroku Martina Kamenská. Sliepka sa zo špinavej a príliš malej klietky nedostane nikam až do konca života, ktorý predstavuje bitúnok.

Bližšie informácie o infostánkovom turné ku kampani Zákaz klietok na nachádzajú na webovej stránke organizácie Humánny pokrok ako aj v udalosti na sociálnej sieti na bratislavskú zastávku turné tu. Na stránke takisto nájdete informácie o kampani a petíciu za zákaz klietkového chovu, ktorú môžete podpísať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk