Hurbanovo námestie sa opäť premení na priestor pre ľudí

Hurbanovo námestie, Staré Mesto
ilustračné: maps.google.sk

Hlavné mesto rieši situáciu s autami parkujúcimi na chodníku na Hurbanovom námestí. V piatok tam osadilo osem mobilných kvetináčov, do ktorých budú vysadené okrasné trávy a trvalky.

Obyvatelia i návštevníci Bratislavy sa sťažovali, že pre zaparkované autá nemajú na tomto chodníku dostatočný priestor na prechod. Kvetináče preto mesto osadilo na chodníku smerom z Námestia SNP po vstup k Michalskej bráne. Okrem osem väčších by malo tento týždeň pribudnúť aj päť menších kvetináčov.

„Začali sme preto s inštaláciou kvetináčov v tejto lokalite, aby sme zamedzili parkovaniu na chodníku a vrátili tak tento priestor späť všetkým Bratislavčanom,“ vyjadril sa primátor Ivo Nesrovnal.

Vedenie mesta podniká viaceré kroky na kultiváciu verejných priestranstiev, ktoré majú slúžiť všetkým Bratislavčanom a návštevníkom mesta. Vo viacerých lokalitách realizuje výsadbu okrasných tráv a trvaliek.

Mesto pripravuje viaceré projekty, ktorými chce do mesta opäť vrátiť zeleň. Jedným z takýchto projektov je aj výsadba stromov na Hlavnom námestí, vegetačná strecha na domove seniorov, obnova parčíka na Svoradovej ulici a ďalšie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk