Ihrisko na Gressayovej je ako prvé vo správe Petržalky bez oplotenia

Ihrisko deti oplotenie
Foto: ilustračné, GettyImages

Z toho dôvodu musí vo vnútrobloku Gessayova zaviesť opatrenia na regulovanie pohybu psov.

Petržalka nechá detské ihrisko Gessayova ako prvé z ihrísk vo svojej správe bez oplotenia. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, svojím pilotným projektom sa chce priblížiť k moderným štandardom.

Petržalka po prvýkrát pristúpila k vytvoreniu detského ihriska, ktoré nebude vyhradené žiadnym oplotením,“ uviedla s tým, že z toho dôvodu musí vo vnútrobloku Gessayova zaviesť opatrenia na regulovanie pohybu psov.

V Petržalke začali detské ihriská oplocovať približne v roku 2008, keď sa postupne redukoval pôvodný počet starých ihrísk zo 150 na 50. „V snahe odlíšiť ihriská v aktívnej správe od tých, ktoré išli postupne do útlmu, mestská časť začala detské ihriská oplocovať,“ vysvetlila Halašková s tým, že ďalším z dôvodov bol aj narastajúci počet psov na sídliskách. Z celkového počtu 55 detských ihrísk v správe mestskej časti je tak až 54 oplotených.

Otvorený priestor

Ako uvádza Anna Všetečková z referátu investičných činností miestneho úradu Petržalka, v súčasnosti nie je v platnosti žiadna legislatíva, ktorá by povinnosť oplotenia ihriska vyžadovala.

Na trávnatej ploche na Gessayovej by sme chceli zachovať vizuálne otvorený priestor a prírodný vzhľad celého areálu,“ hovorí o ihrisku, ktoré v lete minulého roka podstúpilo kompletnú revitalizáciu. Tá zahŕňala výmenu herných prvkov za modernejšie a tiež rozšírenie ihriska pre inštaláciu nového pieskoviska a ďalšieho mobiliáru.

Požiadavky na oplotenie

Doplnila tiež, že obyvatelia samospráve adresujú požiadavky na oplotenie obnoveného ihriska práve z dôvodu voľného pohybu psov, ktorí vstupujú na plochu ihriska a k herným prvkom.

Zabrániť vzniknutým nezhodám a znečisteniu ihriska má nové značenie a vyhradený priestor na venčenie. Prvý mesiac budú porušenie zákazu vstupu psov do priestorov ihriska riešiť iba napomenutím, potom pristúpia k udeľovaniu pokút zo strany mestskej polície. V prípade úspechu projektu odstránia oplotenie aj na ďalších ihriskách v Petržalke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk