Ikea Bratislava sťahuje z predaja nebezpečný výrobok, hrozí pri ňom možnosť udusenia sa

Ikea fb 2.jpg
ilustračné: www.facebook.com

Slovenská obchodná inšpekcia zverejnila na svojej webovej stránke oznam, ktorý dostala od spoločnosti IKEA Bratislava. Ako SOI uviedla, udialo sa tak v záujme dôslednej ochrany spotrebiteľa.

Bratislavská Ikea varuje spotrebiteľov pred ďalším používaním výrobku, ktorý je označený ako „IKEA napájadlo pre domáce zvieratá“, názov výrobku „LURVIG art. nr: 303-775-72“, číslo cs: 392690979, číslo dodávateľa: 19720, krajina pôvodu: Čína.

Ikea napajdlo pre zvierata.jpg
zdroj: SOI

Ako sa ďalej vo zverejnenom ozname uvádza, s ohľadom na spotrebiteľov spoločnosť Ikea vyzýva zákazníkov, ktorí si predmetný výrobok zakúpili, aby ho ďalej nepoužívali a priniesli ho späť do predajne Ikea Bratislava. Spoločnosť spresnila, že výrobok sa predával od októbra 2017 do júla 2018.

„Napájadlo pre domáce zvieratká LURVIG sťahuje spoločnosť IKEA z predaja z dôvodu hroziaceho nebezpečenstva pre mačky a psy, ktorých hlava sa môže zaseknúť v nádržke na vodu. Následkom takejto nehody je možnosť udusenia,“ napísala Ikea.

Spoločnosť dodala, že ak ste si vyššie spomenutý výrobok zakúpili, máte možnosť priniesť ho späť do predajne Ikea Bratislava, pričom vám budú vrátené peniaze. Potešujúcou správou je, že na vrátenie peňazí nie je nutné predložiť pokladničný blok.

„Ostatných produktov spoločnosti IKEA sa táto výzva netýka. Spoločnosť IKEA Bratislava sa ospravedlňuje za všetky prípadné nepríjemnosti,“ doplnila na záver Ikea.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk