Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bibliotéka, knihy
13
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk
13. novembra 2017 Podujatia a akcie BratislavaKam s deťmi od Táňa Vasilková Diskusia()

Incheba sa na štyri dni premenila na obrovskú knižnicu

Už 25. ročník medzinárodného knižného festivalu Bibliotéka je za nami. Opäť ponúkol bohatý program, štyri dni nabité knižkami a umeleckou atmosférou. Okrem zakúpenia knižiek v rozličných špecializovaných stánkoch bol pripravený bohatý program. 

Už pri vstupe do Incheby prekvapil impozantný pohľad na repliku Sixtínskej kaplnky. Knižka Sixtínska kaplnka je fotografické spracovanie tohto architektonického unikátu v mierke 1:1.

Sixtínska kaplnka, Bibliotéka
Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk

Besedy a výstupy autorov 

Svoje knižky predstavili úspešní autori ako napríklad Táňa Keleová Vasilková, ktorá na pódium vystúpila s Andym Krausom pri uvádzaní jeho prvotiny. Rovnako svoju novú knižku predstavili aj Jozef Banáš, autor fantasy literatúry Juraj Červenák či Marián Gavenda, kňaz z Devína, ktorý svojich čitateľov núti k zamysleniu. Prezentovala sa aj knižka poézie Milana Rúfusa A čo je krása, ktorá vyšla v novom šate s ilustráciami Kataríny Vavrovej.

Marián Gavenda
Sprava Marián Gavenda. Foto: © BratislavaDen.sk
Bibliotéka, Rúfusová, Vavrová, Šimonovič, Magdaléna
Z prava Rúfusová, Vavrová, herec Jozef Šimonovič, šéfredaktorka Perfektu Gocníková. Foto: Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk
Kniha, Milan Rúfus, básne
Kniha Milana Rúfusa s ilustráciami Kataríny Vavrínovej. Foto: Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk

Program pre deti a mládež 

Deti si tiež prišli na svoje, boli pre nich pripravené rôzne divadelné inscenácie, dramatizované čítanie, hudobné vystúpenia či dielničky. Okrem knižiek sa mohli dotknúť interaktívnych tabúľ mozaBook, ktoré ponúkajú hravé riešenia náuky a získavania poznatkov.

Bibliotéka, workshopy pre deti
Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk
Bibliotéka, interaktívne tabule pre deti
Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk

Pre mladých študentov bol pripravený stánok s knihami z univerzitných vydavateľstiev či s informáciami o štúdiu v zahraničí.

Bibliotéka, štúdium v zahraničí
Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk

Ľudia unavení z nakupovania kníh oddychovali v rôznych kaviarničkách alebo pri trdelníku. Na začiatku si bolo možné prejsť aj výstavu šperkov, umeleckého sklárstva či obrazov.

Umelecké sklárstvo
Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk
šperky
Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk
Trdelník
Táňa Vasilková © BratislavaDen.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X