Influencerka Plačková sa postaví pred súd v Pezinku, bude ju zastupovať Kočnerov advokát

Zuzana Plačková
Foto: Instagram

Výsluchy prvých obvinených začnú v stredu 29. septembra o 14.00 hod.

Policajné eskorty začali v stredu 29. septembra privážať na Špecializovaný trestný súd do Pezinka obvinených v kauze drogového gangu. Je medzi nimi aj kráľovná slovenského Instagramu Zuzana Plačková.

Domová prehliadka odhalila drogy

Súd by sa mal dnes zaoberať návrhom na väzbu 10 obvinených z celkového počtu 15. Výsluchy sú rozdelené na dve časti, prvých päť obvinených bude vypovedať o 14.00 hod. a zvyšní o 17.00 hod.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zatkla na západnom Slovensku počas veľkej protidrogovej razie 15 osôb. Plačkovú a jej manžela Reného zatkli v rodinnom dome v Miloslavove počas pondelka 27. septembra.

Vyšetrovateľ obvinil osoby zo založenia zločineckej skupiny a nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Počas domovej prehliadky sa našlo množstvo metamfetamínu, ktorý by vystačil na 90-tisíc jednorazových dávok.

Hrozia im roky väzenia

Manželom hrozí v prípade dokázania viny až 20 rokov väzenia. Ich advokátom bude Martin Pohovej, ktorý zastupoval podnikateľa Mariana Kočnera v kauze zmeniek.

Pri zatýkaní sa influencerka pre web tvnoviny.sk vyjadrila, že svoje stanovisko napíše na Instagrame. „Dúfam, že sa to čoskoro všetko vysvetlí. Chcem len odkázať ľuďom, že dávajte si pozor, s kým sa stretávate, lebo môžete byť potom hodení do jedného vreca s určitými ľuďmi. Ani o tom nemusíte vedieť,“ uviedla Plačková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk