Informáciami o fiktívnych študentoch na Slovenskej zdravotníckej univerzite sa zaoberá polícia

SZU
ilustračné: SITA

Medializované informácie o Slovenskej zdravotníckej univerzite (SZU) preveruje polícia. Na univerzite údajne mali pôsobiť fiktívni študenti tretích krajín. Ako prvý o tom informoval týždenník Plus 7 dní.

Študenti vraj mali výhody z rôznych študentských benefitov a mali im byť vydané diplomy. SZU zverejnené informácie striktne odmieta, považuje ich za závažné a nepravdivé obvinenia, ktoré poškodzujú dobré meno univerzity. Vydavateľa žiada o ospravedlnenie sa.

Ako sa pre BratislavaDen.sk vyjadril Martin Wäldl z Prezídia Policajného zboru, „vzhľadom na prebiehajúce úkony trestného konania, nie je v tejto chvíli možné poskytnúť bližšie informácie, nakoľko by mohlo dôjsť k porušeniu alebo ohrozeniu záujmov uvedených v Trestnom poriadku“.

Polícia zatiaľ neposkytla bližšie údaje, odvoláva sa na prebiehajúce úkony trestného konania a to, že by mohlo dôjsť k porušeniu alebo ohrozeniu záujmov uvedených v Trestnom poriadku. Rektor univerzity vo svojom stanovisku napísal, že „k dnešnému dňu nebol zo strany SZU v Bratislave vydaný žiadny diplom zahraničným študentom tretích krajín, nakoľko najstarší zahraniční študenti tretích krajín študujú len vo 4. ročníku Lekárskej fakulty SZU“.

Všetky doteraz vydané diplomy boli podľa neho vydané v súlade s platnými právnymi predpismi SR, ako aj platnými právnymi predpismi EÚ.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk