Iniciatíva Zastavme hazard počas parlamentných volieb vyzbierala tisíce podpisov

PETÍCIA: Zastavme hazard
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Prvý raz tak urobili pred štyrmi rokmi v deň volieb, keď sa im podarilo vyzbierať 90 000 podpisov.

Iniciatíva Zastavme hazard počas parlamentných volieb vyzbierala viac ako 104 600 podpisov pod petíciu za úplný zákaz herní a kasín v hlavnom meste. Podpisy zbierali stovky dobrovoľníkov v čase od 8.00 do 22.00 pred budovami s volebnými miestnosťami v Bratislave už druhýkrát.

Prvý raz tak urobili pred štyrmi rokmi v deň volieb, keď sa im podarilo vyzbierať 90 000 podpisov. Agentúru SITA o tom informovala iniciatíva.

Po legislatívnej zmene stačí pod petíciu vyzbierať najmenej 15 percent podpisov obyvateľov hlavného mesta, teda potrebných je približne 57-tisíc podpisov Bratislavčanov. Ešte v piatok informoval hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla, že v prípade, že bude mať petícia dostatok podpisov, vyhovejú jej.

Petícia počas volieb

Podpisy v Bratislave pred volebnými miestnosťami zbierala aj hazardná lobby proti zákazu hazardu. „Hazardná lobby zbierala podpisy už vo viacerých mestách. Nikdy ich však neodovzdala. Vyzývame hazardnú lobby, aby mestu predložili petíciu s počtom podpisov, ktoré vyzbierali počas volieb. Rovnako ako my predložíme mestu náš počet podpisov,” uviedol Pavol Graňák z iniciatívy.

Podľa Michala Svetka z iniciatívy Zastavme hazard Bratislava ani ľudia v nej žijúci takýto typ zábavy nepotrebuje.

Úplný zákaz herní

Úplný zákaz herní a kasín je v súčasnosti pre naše mesto najlepšie riešenie. My sme tým urobili prvý krok k schváleniu zákazu herní a kasín v Bratislave. Teraz nás čakajú cele týždne mravčej práce pri kontrole hárkov a overovaní správnosti podpisov. Ďalšie kroky potom už budú na primátorovi a mestských poslancoch,” dodal.

Veronika Hliničanová z iniciatívy prízvukovala, že občanom museli vysvetľovať, prečo po štyroch rokoch opäť musia podpisovať petíciu. „Museli sme vysvetľovať, že sme čelili krádeži hárkov a škandalóznemu súdnemu rozhodnutiu, ktoré vôľu ľudí zmarilo,” povedala.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk