Iniciatíva Živé Miesta pokračuje, primátor menuje hneď niekoľko priestorov v Dúbravke, Karlovej Vsi a Starom Meste

Motylia luka zive miesta.jpg

V centre Bratislavy pokračujú s revitalizáciou Námestia Slobody, Mýtnej ulice a Dunajskej ulice.

Bratislava pokračuje v obnovách verejných priestorov v rámci iniciatívy Živé Miesta. Ako informuje na sociálnej sieti primátor hlavného mesta Matúš Vallo, aktuálne menia nevyužitý priestor za zastávkou Homolova v Dúbravke ma Motýliu lúku.

Vysievame tu lúčny trávnik s trvalkovými záhonmi, položíme vodopriepustné chodníky z drveného kameniva a chýbať nebude ani náučný chodník, hmyzí hotel či brloh pre ježka,“ uviedol s tým, že nasledovať bude výsadba zelene a osadenie mobiliáru.

Priestor pre stretávanie

Mesto dokončuje tiež práce na zlepšení okolia cintorína v Karlovej Vsi. „Obnovili sme osvetlenie, doplnili sme nový chodník, vďaka čomu sa tu zlepšil bezbariérový prístup a pridali sme bratislavský mobiliár – koše, lavičky a aj cyklostojany,“ priblížil primátor.

Vo vnútrobloku Poľská – Justičná v Starom Meste vytvárajú priestor pre stretávanie susedov a širšej komunity. „Je tu hotové verejné osvetlenie, dokončujeme spevnené plochy, pracujeme na výsadbe stromov, krov, trvaliek, cibuľovín a osádzame tu hojdačky pre deti,“ doplnil.

Úpravy v centre mesta

Pokračujú tiež s úpravami v centre mesta. V rámci komplexnej revitalizácie Námestia slobody, ktorej súčasťou je aj oprava fontány Družba, odstránia kebab stánok, ktorý uzatvára jeden z prístupových bodov na námestie. Mýtna ulica dostane Bratislavskú dlažbu a mobiliár.

Na Dunajskej ulici nahrádzame zámkovú dlažbu kvalitnou kamennou dlažbou podľa manuálu Metropolitného inštitútu Bratislavy, upravujeme tu obrubníky, debarierizujeme priechody pre chodcov a dopĺňame bratislavský mobiliár,“ uzavrel primátor.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk