Inovačné podujatie Climathon opäť mieri do mesta, registrovať sa môžu tímy aj jednotlivci

Climathon podujatie inovacie.jpg

Podujatie sa bude konať počas víkendu 21.- 23. októbra a najlepšie tímy si rozdelia čiastku 10-tisíc eur.

Bratislava sa už po tretíkrát zapája do organizovania inovačného podujatia Climathon. Ako informuje hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková, v rámci 3. ročníka Climathon Bratislava budú tímy vytvárať inovatívne technologické riešenia, ktoré zlepšujú život v meste a zmierňujú dopady klimatickej zmeny.

Podujatie sa bude konať počas víkendu 21.- 23. októbra, najlepšie tímy si rozdelia 10-tisíc eur,“ uviedla s tým, že do posledných dvoch ročníkov sa zapojilo viac ako 300 účastníkov, ktorí vytvorili viac ako 50 nápadov a riešení.

Nápady a riešenia

Do Climathonu sa môžu zapojiť rôzne tímy vývojárov, UI/UX dizajnérov, tvorcov nápadov, študentov, projektových lídrov a expertov v oblasti klímy a udržateľnosti, ktorí chcú pracovať na inovatívnych nápadoch a riešeniach.

Účastníci budú môcť diskutovať o svojich riešeniach so skúsenými expertmi a mentormi z oblasti ochrany klímy, analýzy dát či riadenia samosprávy,“ priblížila hovorkyňa. Účastníci sa môžu registrovať ako tímy, ale aj ako jednotlivci, ktorí si pred podujatím alebo aj priamo na ňom môžu nájsť svoj tím.

Tímy môžu pozostávať z dvoch až piatich členov. „Víťazné tímy následne môžu svoje nápady ďalej rozvíjať a postupne realizovať v spolupráci s mestom a ďalšími expertmi z danej oblasti,“ doplnila.

Prihlasovanie záujemcov

Organizátorom podujatia je hlavné mesto Bratislava spolu s inovačnou poradenskou spoločnosťou Civitta, hlavným partnerom Swiss Re, partnermi IBL software engineering, Inovačným centrom spoločnosti Takeda a komunitným partnerom HubHub. Záujemcovia sa môžu prihlásiť cez túto stránku.

Climathon je celosvetové podujatie, do ktorého sa zapája viac ako 145 miest z 56 krajín sveta. Jeho cieľom je zvyšovanie povedomia o klimatickej zmene, jej aktívnom riešení a spoločnom budovaní udržateľného sveta.

Climathon je iniciatíva európskej organizácie, ktorú zastrešuje EIT Climate KIC, ktorá podporuje zavádzanie inovatívnych zelených riešení v Európskej únii.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk