Inter Bratislava s ambíciami na stred tabuľky, chce trvalé zázemie v Bratislave

Fk inter bratislava.jpg

FK Inter Bratislava sa po jesennej časti II. ligy 2018/2019 nachádza na priebežnom 10. mieste so ziskom 22 bodov.

Slovenský futbalový druholigista FK Inter Bratislava sa pred takmer 10 rokmi stal víťazom 1. ligy (vtedajší názov druhej najvyššej súťaže, pozn.) a mal sa po menšej prestávke opäť zaradiť medzi slovenskú elitu. Dvojnásobný ligový majster a trojnásobný víťaz Slovenského pohára v ére samostatnosti namiesto toho skrachoval a zaradil sa až do V. ligy. Postupnými krokmi sa však „interisti“ chcú vrátiť medzi slovenskú klubovú špičku a do roka vyriešiť aj problém so štadiónom. V súčasnosti hrá totiž bratislavské mužstvo domáce zápasy v neďalekej Stupave.

FK Inter Bratislava sa po jesennej časti tejto súťaže nachádza na priebežnom 10. mieste so ziskom 22 bodov. Nováčika ligy od zostupovej zóny delí päť bodov. Cieľom „žlto-čiernych“ je udržať sa v druhej najvyššej súťaži, k čomu má pomôcť aj stabilný káder. Mužstvo počas zimnej prípravy opustili Alexander Morgos, Victor Olatunji Oluyemi a Tomáš Švečula. Klub naopak získal viaceré posily zo zahraničia – Charniho Ekangamena z holandského FC Eindhoven, Bruna Biliča z chorvátskeho NK Hrvatski Dragovoljac, Ronalda Takácsa z MTK Budapešť a aj Slováka Emila Haladeja z konkurenčného Tatrana Prešov.

Prioritou pre Inter je mať potrebné zázemie. „Musíme premýšľať aj v súlade s infraštruktúrou. V prípade postupu by sme nevedeli, kde odohrať Fortuna ligu. Strategicky musíme vyriešiť návrat do Bratislavy a mať štadión spĺňajúci predurčené kritériá. Pobiť sa o postup môžeme v nasledujúcej sezóne, ak vyriešime spomenuté problémy,“ potkol GM bratislavského mužstva.

Z dlhodobého hľadiska premýšľa o návrate medzi elitu aj tréner Miroslav Jantek. „Druhá liga nastavuje zrkadlo tomu, ako na tom sme. Vnímam ju ako silnú súťaž a nebude to žiadna ´prechádzka ružovou záhradou´. Po športovej stránke musíme byť pripravení na boj a jarná odvetná časť bude dôležitá aj na vyprofilovanie hráčov. Je tu istá filozofia, ktorú chceme rešpektovať a ak postúpime medzi elitu, nechceme tam byť rok, ale mať mužstvo na udržanie sa,“ podotkol Jantek.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk