Inter Bratislava získal lídra Komárna Bannistera

T. J. Willie Bannister
SITA

Americký basketbalista T. J. Bannister bude pokračovať v kariére na Slovensku v drese BK Inter Bratislava. Najužitočnejší hráč uplynulej sezóny Slovenskej basketbalovej ligy a líder majstrovského Komárna sa upísal interistom na jeden rok.

„Otázke obsadenia pozície rozohrávača sme kládli po skúsenostiach z minulých ročníkov mimoriadnu pozornosť,“ povedal na margo novej posily Michal Ondruš, generálny manažér žlto-čiernych na ich oficiálnej stránke bkinter.sk.

K tejto téme Ondruš ešte poznamenal: „Aj keď si myslím, že sme mali solídnych rozohrávačov, naša konkurencia z času na čas trafila lepšie a robilo nám to potom značné problémy. Preto sme teraz vyvinuli maximálnu snahu, aby sme tento post obsadili kvalitnými a odskúšanými hráčmi. Okrem T. J. Bannistera musím spomenúť aj Gorana Bulatoviča, ktorý sa k nám vracia po ročnom pôsobení v Spišskej Novej Vsi. S týmto obsadením sme veľmi spokojní. Máme totálne zdvojenú kľúčovú pozíciu stredného rozohrávača. Dáva nám to optimistické vyhliadky, pokiaľ ide o dirigovanie mančaftu priamo na palubovke.“

Bannister v 30 stretnutiach základnej časti sezóny 2014/2015 dosiahol skvelé priemery 18,6 bodu a 8,3 asistencie na zápas. V play-off ich však dokázal ešte vylepšiť – v 12 dueloch nastrieľal priemerne 19 bodov a rozdal 8,6 asistencie.

Bannister je už desiaty známy člen kádra, s ktorým chce Inter vyrukovať do sezóny 2015/16. Z minulosezónnej zostavy naisto pokračujú Martin Rančík, Martin Bílik, Andrej Kuffa a Jaroslav Musil. Okrem toho bude mať nový kouč Branko Maksimovič v kádri Slovákov Tomáša Mrviša s Miroslavom Páleníkom, Američana Coryho Abercrombieho, tiež Sašu Jankoviča z Chorvátska a už spomenutého čiernohorského playmakera Gorana Bulatoviča.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk