Interaktívny rozpočet na tento rok si môžete pozrieť na stránke mesta

Interaktivny rozpocet bratislava.jpg
printscreen bratislava.sk

Po kladných ohlasoch zo strany verejnosti pripravilo mesto aj v roku 2018 interaktívny rozpočet. Každý, kto má záujem dozvedieť sa viac, môže pohodlne a rýchlo nazrieť do mestských príjmov a výdavkov, či už na počítači alebo v smartfóne.

Vizualizácia finančných tokov pomáha lepšiemu informovaniu obyvateľov o základnom nástroji mesta, zároveň umožňuje verejnú kontrolu. Prehľadne informuje jednak o tom, odkiaľ financie mesta pochádzajú, ale aj o tom, na aké účely sú vynakladané.

„Bratislava sa nachádza v historicky najlepšej finančnej kondícii za posledné roky. Financovanie mesta je téma, ktorá Bratislavčanov zaujíma, preto  hlavné mesto už aj po minulé roky umiestnilo na svojej webovej stránke interaktívny rozpočet,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Prostredníctvom tejto zjednodušenej infografiky sa verejnosť môže dostať k informáciám o jednotlivých kapitolách rozpočtu a lepšie si predstaviť financovanie mesta,“ doplnil.

Príjmová a výdavková časť

Interaktívny rozpočet Bratislavy na rok 2018 pozostáva z dvoch základných častí – príjmovej a výdavkovej. Po kliknutí na ktorúkoľvek položku v jednej z týchto dvoch častí sa zobrazia ďalšie položky, ktoré sú súčasťou konkrétnej oblasti rozpočtu, pričom je možné postupne prechádzať cez programy, podprogramy až k jednotlivým prvkom. Občania sa takto rýchlo a prehľadne môžu napríklad dozvedieť, ktoré sú najvyššie príjmy a taktiež, aké výdavky a v akej výške financuje hlavné mesto v rámci svojich kompetencií.

Aplikácia Interaktívny rozpočet je prístupná na webovej stránke hlavného mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk