Internetové aj telefonické podvody pokračujú: V jeden deň sa podvodníci pokúsili okradnúť viacero ľudí

Podvod muž žena telefon krádež
Foto: ilustračné, GettyImages

Ďalšou poškodenou sa podľa polície stala mladá žena, ktorú kontaktoval telefonicky podvodný zamestnanec banky.

Podvodníčka predstierala záujem o kúpu bicykla, muža pripravila o takmer 4-tisíc eur. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, podvodníčka kontaktovala v nedeľu 27. marca muža, ktorý na internetovom portáli uverejnil inzerát na predaj bicykla.

Cez mobilnú aplikáciu sa ozvala záujemkyňa o bicykel a mužovi zaslala link na prepravnú spoločnosť, o ktorej tvrdila, že ide o aplikáciu pre realizáciu bezpečnej platby a zároveň je to aj kuriérska spoločnosť,“ uviedla hovorkyňa.

Podvodníčka mužovi povedala, že najprv dostane peniaze na účet a následne bicykel odovzdá kuriérovi. Muža inštruovala, že musí v zaslanom linku vypísať údaje od svojej platobnej karty a peniaze mu prídu hneď na účet. „Po zadaní týchto údajov mužovi z účtu v opakovaných platbách odišlo spolu 3 795 eur,“ uviedla Šimková a dodala, že muž následne zistil, že prevedené peniaze odišli do Nigérie.

Ďalšou poškodenou sa v rovnaký deň mala stať mladá žena, ktorú kontaktovali cez telefón, pričom celý rozhovor sa uskutočnil v ruskom jazyku. Žene telefonoval podvodný zamestnanec banky, ktorý jej oznámil, že jej príbuzný Mikola sedí v banke a žiada si pôžičku vo výške 8-tisíc eur na jej liečbu, nakoľko má byť práve po havárii v nemocnici. Mladá žena uviedla, že je v poriadku a nikoho z príbuzných s menom Mikola nemá. Údajnému zamestnancovi banky povedala, že ide telefonát nahlásiť na políciu ako podvod, čo aj urobila.

Polícia opakovane apeluje na ľudí, aby neposkytovali žiadne údaje k svojim platobným kartám ani heslá k bankovému účtu, telefonicky ani prostredníctvom internetu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk