Investor požiadal o povolenie na obnovu podchodu na Trnavskom mýte

Vizualizacia_trnavske_myto_immocap group 4.jpg
Immocap Group

Spoločnosť Immocap Group, ktorá obnoví podchod na Trnavskom mýte v Bratislave, požiadala stavebný úrad mestskej časti Nové Mesto o vydanie stavebného povolenia na revitalizáciu podchodu.

Za investora to v pondelok uviedla Petra Kollár Volfová. „Očakávame, že sa nám stavebné povolenie podarí získať v štandardnom čase tak, aby Immocap Group mohol so stavebnými prácami začať na jeseň tohto roka,“ doplnila s tým, že v uplynulých týždňoch projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie predložili dotknutým orgánom na vyjadrenia.

Cieľom revitalizácie podchodu je kompletne ho vynoviť nielen po funkčnej stránke, ale aj architektonickej, a zmeniť ho na bezpečný verejný priestor. Prevádzky, stánky a obchody zo zničeného podchodu na Trnavskom mýte už zmizli. „Ak pôjde všetko podľa plánu, dielo odovzdajú do užívania verejnosti na jar 2018,“ spomenula.

Podchod, bez eskalátorov, bude mať Immocap Group za nájomné jedno euro na pätnásť rokov. Podmienkou je minimálna investícia 1 082 790 eur bez DPH a dodržanie harmonogramu prác. Bratislavský magistrát investuje do obnovy eskalátorov milión eur. Firma a bratislavský magistrát podpísali nájomnú zmluvu vlani v novembri, po nej Immocap Group predložil koncom minulého roka rozpracovanú projektovú dokumentáciu revitalizácie podchodu hlavnému mestu na schválenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk