Investor predstavil, ako by mohlo v budúcnosti vyzerať PKO. Páči sa vám?

PKO
SITA

Dlhoročný spor okolo Parku kultúry a oddychu (PKO) v Bratislave by sa mohol konečne skončiť. Investor prestavby okolia PKO totiž pripravil investičný zámer, ktorý je podľa primátora Iva Nesrovnala dobrým základom pre ďalšiu diskusiu a mohol by viesť k vyriešeniu dlhoročného súdneho sporu.

Ako by mohol priestor okolo PKO v budúcnosti vyzerať predstavil investor, spoločnosť Henbury Development, v dnes o 10. hodine v Primaciálnom paláci.

PKO
Pohľad na videoprojekciu počas verejnej prezentácie projektu o budúcej podobe územia bývalého Parku kultúry a oddychu. Foto: SITA

Primátor o existencii zámeru investora i o plánovanej diskusii informoval poslancov na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Predstava investora podľa neho spĺňa vstupné kritériá mesta, ako by mal tento priestor v budúcnosti vyzerať. Radnica totiž od investora požaduje, aby tu ostala zachovaná kultúrno-spoločenská funkcia i cenné artefakty, žiada tiež dobudovanie Dunajskej promenády, protipovodňovej ochrany a chce od investora, aby vybudoval atraktívne verejné priestory v tomto území.

PKO
Pohľad na videoprojekciu počas verejnej prezentácie projektu o budúcej podobe územia bývalého Parku kultúry a oddychu. Foto: SITA

Nesmie sa zopakovať ten postup ako pri stavbe Riverparku, keď sa niečo odprezentovalo a potom sa to navýšilo,“ dodal primátor.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk