Ivo Nesrovnal je vo svojom volebnom štábe, vo voľbách si verí

Ivo Nesrovnal
ilustračné: SITA

Čakať na výsledky sobotných komunálnych volieb prišiel s priateľkou Mirkou a deťmi Adelkou a Teom.

Súčasný primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal je vo svojom volebnom štábe v Hoteli Devín v Bratislave. Čakať na výsledky sobotných komunálnych volieb prišiel s priateľkou Mirkou a deťmi Adelkou a Teom. „Verím si, od začiatku. Do týchto volieb sa však zamiešala veľká politika, čo sa mi nepáči. Bratislavu chcel niekto zneužiť, vždy na to mesto doplatilo,“ povedal novinárom primátor.

Podľa neho v sobotu rozhodnú Bratislavčania podľa výsledkov, ktoré vidia v uliciach Bratislavy. „Mám dobrý pocit z toho, že sme urobili dobrú robotu. Viem, čo treba urobiť a som posledný, ktorý tvrdí, že je v Bratislave všetko v poriadku,“ spomenul Ivo Nesrovnal. „Robili sme čestne kampaň, nerobili sme antikampaň,“ podotkol. V miestnosti zhromažďujú priatelia a podporovatelia súčasného primátora. Sú medzi nimi pracovníci z bratislavského magistrátu, priatelia a prišli aj Nesrovnalova mama s primátorovou sestrou. Prišli už aj viacerí novinári. Atmosféra je pokojná, potichu hrá hudba a ľudia sa medzi sebou rozprávajú.

Približne 4,45 milióna obyvateľov Slovenska si v sobotu na najbližšie štyri roky volilo predstaviteľov 2 926 obcí a miest, a v prípade Bratislavy a Košíc aj ich mestských častí. Okrem primátorov miest a starostov obcí si voliči vyberali svojich zástupcov aj do mestských a miestnych zastupiteľstiev. Vo voľbách do orgánov samosprávy obcí sa hlasovalo dnes do 22:00 v 6 021 volebných miestnostiach. Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal kandidoval ako nezávislý. Primátorom Bratislavy je od novembra 2014. V komunálnych voľbách získal 50 630 voličských hlasov. Za ním skončil bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik so ziskom 40 481 hlasov. Milan Kňažko získal 35 562 hlasov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk