Jamy na Poštovej by mali byť odstránené čo najskôr, do začiatku MS v ľadovom hokeji to však nebude

Značka. stavebné práce
ilustračné: thinkstockphotos.com

Na Poštovej ulici v mestskej časti Staré Mesto je už od apríla ruch, pracujúci tu totižto plynári, v čoho dôsledku sú na ceste jamy.

Ako uviedlo Staré Mesto v statuse na sociálnej sieti, na základe otázok obyvateľov zisťovala táto mestská časť, či bude ulica nachádzajúca sa vo frekventovanom centre mesta uvedená do pôvodného stavu do začiatku Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré začínajú 10. mája 2019.

„Na Poštovej ulici realizujeme plánovanú rekonštrukciu plynovodov formou vťahovania nového potrubia do existujúceho. Z tohto dôvodu je nevyhnutné až dvojtýždňové prerušenie distribúcie zemného plynu do dotknutých odberných miest,“ vysvetlil hovorca SPP distribúcia Milan Vanga.

Pôvodne bolo prerušenie distribúcie plánované od 29. apríla do 15. mája 2019, a to vrátane rezervy pre neočakávané udalosti.

„V priebehu prípravných prác sme však zistili, že obytný dom na Obchodnej ulici je napojený na kotolňu na Námestí SNP. Tento fakt spôsobil, že prerušenie distribúcie sme museli posunúť, aby sme si splnili zákonnú povinnosť voči odberateľom a včas ich informovali o prerušení distribúcie. Nový termín začiatku prerušenia distribúcie sme boli nútení posunúť na 10.5.2019,“ uviedol Vanga.

Ako sa ďalej píše v statuse Starého Mesta, SPP-D bude podľa Vanga robiť všetko preto, aby všetkých obyvateľov prepojili v čo najkratšom čase a súbežne realizovali spätné povrchové úpravy.

Celá vec má však menší háčik. Vzhľadom na to, že firme ostáva na všetky práce už len niekoľko dní, nedávno podali novú žiadosť o zvláštne užívanie miestnej komunikácie. Ako upresnil hovorca SPP-D, žiadosť je s termínom do 25. mája 2019.

„Naším cieľom je ukončiť rekonštrukciu aj povrchové úpravy na Poštovej v čo najskoršom termíne, aby sme nezasahovali do komfortu chodcov a do vzhľadu predmetnej lokality. Rovnako nám záleží na tom, aby naše hlavné mesto bolo turisticky atraktívne nielen počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji,“ uzavrel Milan Vanga.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk