Jána a Martinu si uctia v Bratislave ďalším koncertom

Spomienkový koncert
SITA

V Bratislave sa a 20. marca uskutoční koncert na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Bratislavský koncert sa bude konať v utorok o 18. hodine.

Koncert sa uskutoční pod taktovkou tímu festivalu Konvergencie v kostole Cirkvi bratskej na Cukrovej 4 v Bratislave. Príhovor počas neho bude mať Daniel Pastirčák. Na podujatí vystúpia Eva Šušková (spev), Jozef Lupták (violončelo) Boris Lenko (akordeón), Konvergencie Quartet v zostave Marián Svetlík (husle), Andrej Baran (husle), Martin Ruman (viola) a Jozef Lupták (violončelo), Mucha Quartet, Branislav Dugovič (klarinet) a Ivan Šiller (klavír). Umelci predvedú skladby od od Antonína Dvořáka, Johna Tavenera, Ilju Zeljenku, Romana Bergera, Vladimíra Godára, Mariána Vargu, Arva Pärta a Borisa Lenka.

„Hlavným posolstvom koncertov je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka a spolupatričnosť s ľuďmi, ktorým záleží na našej krajine. Vražda Martiny a Jána je tragédiou, ktorá nás hlboko zasiahla. Umenie potrebuje pre svoju plnohodnotnú existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncertami im chceme vzdať úctu,“ vyjadril sa na margo koncertov spoluorganizátor Michal Kaščák.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk