Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo_arena_sita.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
15. februára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

O Jánovi Keselom bude kraj rozhodovať 17. februára, podľa predsedu dopravy Uhlera ho treba odvolať

Definitívne personálne riešenie o pozícii Jána Keselého predostrie na zastupiteľstve samotný Pavol Frešo. Krajské zastupiteľstvo zároveň dostane aj informáciu o postupe rekonštrukcie Divadla Aréna.

V stanovisku BSK sa ešte píše, že predseda BSK Pavol Frešo sa incidentom, ktorý sa stal v polovici decembra na rokovaní o rekonštrukcii Divadla Aréna, podrobne zaoberal a chápe hlboké rozhorčenie niektorých župných poslancov z klubu SaS (Sloboda a Solidarita). Preto sa na Úrade BSK stretol s niektorými aktérmi danej situácie.

Kraj týmto stanoviskom reagoval na tlačovú konferenciu poslancov BSK Vladimíra Slobodu a Jany Cigánikovej zo dňa 9. februára, na ktorej žiadali predsedu BSK Pavla Freša, aby odvolal z pozície riaditeľa investícií BSK Jána Keselého. Podľa poslanca Vladimíra Slobodu Ján Keselý prekročil mieru slušnosti a korektnosti, keď na rokovaní o rekonštrukcii Divadla Aréna mal údajne fyzicky napadnúť ekonomickú riaditeľku divadla Zdenku Bothovú. O incidente napísal v liste adresovanom predsedovi BSK Pavlovi Frešovi riaditeľ divadla Juraj Kukura.

„Je nemysliteľné, aby takýto človek zastával miesto na Úrade BSK, keďže takýmto spôsobom môže vystupovať aj voči iným zamestnancom kraja. Poškodzuje dobré meno BSK a Pavol Frešo by mal voči nemu vyvodiť zodpovednosť a konať,“ povedal Sloboda. Zároveň dodal, že toto nie je jediný prešľap zo strany Jána Keselého. Podľa zamestnankyne divadla Ján Keselý na pracovnom stretnutí, kde sa hľadali riešenia, ako bude vyzerať rekonštrukcia Divadla Aréna, nechcel akceptovať iný názor, len ten svoj a mal ju fyzicky napadnúť.

Predseda Komisie dopravy a informačných systémov hlavného mesta SR Bratislavy a kandidát na predsedu BSK Jozef Uhler chce, aby predseda BSK Pavol Frešo predložil projektovú dokumentáciu, na základe ktorej obstarávajú technológie do Divadla Aréna.

Konanie Keselého má podľa Uhlera dôvody. Bothová upozornila na neekonomické a netransparentné prípravy verejného obstarávania na rekonštrukciu divadla. „Ak by som bol zamestnancom divadla, vadilo by mi verejné obstarávanie na technológie do tohto divadla a pritom ešte na to nie je žiadny projekt. Pamiatkari musia odsúhlasiť každú jednu časť, od javiska, cez svetlo až po vzduchotechniku. Pamiatkari to doteraz neodsúhlasili a aj tak je verejné obstarávanie. Niečo tu smrdí,“ spomenul.

Ako ďalej Uhler upozornil, pri čítaní zmluvy narazil na rozhodcovskú doložku v záverečných ustanoveniach, že prípadné spory v tejto zmluve nebudú rozhodovať štátne súdy ale súkromný rozhodcovský súd. „Nie je to nič výnimočné, pretože sa to bežne v komerčných zmluvách používa. Problém je však niekde inde. Keď som si pozrel zoznam rozhodcov rozhodcovského súdu, zistil som, že predsedníčkou súdu je pani Jaroslava Keselá. Nie náhodou je mamou pána Keselého. Zhodou okolností medzi sudcami tohto súdu je aj pán Ján Keselý. V tejto zmluve figuruje dvakrát, raz na strane objednávateľa, raz na strane niekoho, kto bude o prípadných sporoch rozhodovať,“ informoval predseda komisie dopravy.

Bratislavský samosprávny kraj uviedol, že definitívne personálne riešenie predostrie predseda BSK v piatok 17. februára na riadnom pracovnom zasadnutí Zastupiteľstva BSK. „Zároveň Zastupiteľstvo BSK dostane aj informáciu o postupe rekonštrukcie Divadla Aréna,“ dodal kraj. Tlačový odbor Ministerstva financií SR informoval, že peniaze uvoľnili na základe uznesenia vlády a schváleného Návrhu na uvoľnenie finančných prostriedkov na rekonštrukciu Divadla Aréna v Bratislave. Viac informácií nájdu záujemcovia TU.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X