Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ján Sandtner, Dúbravka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
6. mája 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015, SITA

Jánovi Sandtnerovi preplatili voľno neoprávnene

Bývalému starostovi Dúbravky Jánovi Sandtnerovi preplatil podľa kontrolórky mestskej časti Ruženy Záthureckej úrad nevyčerpanú dovolenku neoprávnene. Mestská časť bude preto žiadať od bývalého starostu vrátenie finančných prostriedkov, ktoré dostal k výplate za december 2014.

Nevyčerpanú dovolenku a jej preplatenie mali totiž podľa kontrolórky schvaľovať miestni poslanci uznesením, čo neurobili.

Starosta Sandtner navyše podľa kontrolórky v decembri nepracoval celý mesiac, z úradu odišiel k 15. decembru. Úrad mu napriek tomu vyplatil 2 870,70 eura. Záthurecká zároveň upozornila, že niekdajší starosta mal nižší nárok na dovolenku, ako si čerpal.

V rokoch 2012 a 2013 mu vymerali dovolenku nad rámec zákonných nárokov, konkrétne päť dní navyše ročne. Na starostu sa ale podľa kontrolórky nevzťahuje kolektívna zmluva, ktorá pracovníkom úradu vymeriava päť dní dovolenky navyše. Starosta je totiž volený a nie je v pracovnoprávnom vzťahu.

Kontrolórka v správe konštatovala, že podľa zákona je starosta povinný vrátiť vyplatenú náhradu mzdy za dovolenku alebo jej časť, na ktorú stratil nárok alebo na ktorú mu nárok nevznikol.

Prednosta Miestneho úradu v Dúbravke Rastislav Bagar povedal, že právne oddelenie úradu bude finančné prostriedky vymáhať. „Budeme ich vyžadovať. Zodpovedná mzdová referentka a ani vedúci oddelenia už na úrade nepracujú,“ dodal.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X