Jánovi Sandtnerovi preplatili voľno neoprávnene

Ján Sandtner, Dúbravka
SITA

Bývalému starostovi Dúbravky Jánovi Sandtnerovi preplatil podľa kontrolórky mestskej časti Ruženy Záthureckej úrad nevyčerpanú dovolenku neoprávnene. Mestská časť bude preto žiadať od bývalého starostu vrátenie finančných prostriedkov, ktoré dostal k výplate za december 2014.

Nevyčerpanú dovolenku a jej preplatenie mali totiž podľa kontrolórky schvaľovať miestni poslanci uznesením, čo neurobili.

Starosta Sandtner navyše podľa kontrolórky v decembri nepracoval celý mesiac, z úradu odišiel k 15. decembru. Úrad mu napriek tomu vyplatil 2 870,70 eura. Záthurecká zároveň upozornila, že niekdajší starosta mal nižší nárok na dovolenku, ako si čerpal.

V rokoch 2012 a 2013 mu vymerali dovolenku nad rámec zákonných nárokov, konkrétne päť dní navyše ročne. Na starostu sa ale podľa kontrolórky nevzťahuje kolektívna zmluva, ktorá pracovníkom úradu vymeriava päť dní dovolenky navyše. Starosta je totiž volený a nie je v pracovnoprávnom vzťahu.

Kontrolórka v správe konštatovala, že podľa zákona je starosta povinný vrátiť vyplatenú náhradu mzdy za dovolenku alebo jej časť, na ktorú stratil nárok alebo na ktorú mu nárok nevznikol.

Prednosta Miestneho úradu v Dúbravke Rastislav Bagar povedal, že právne oddelenie úradu bude finančné prostriedky vymáhať. „Budeme ich vyžadovať. Zodpovedná mzdová referentka a ani vedúci oddelenia už na úrade nepracujú,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk