Japonské štartovacie domčeky postavia na okraji Ružinova

Japonske byvanie 04.jpg
MEB Architects

Šesť dvojpodlažných rodinných domčekov určených pre štartovacie bývanie plánujú postaviť na okraji lokality Nové bývanie v Ružinove. Radovú zástavbu naprojektovalo štúdio MEB Architects.

„Radová zástavba reflektuje na veľký dopyt po bývaní v Bratislave a jej okolí. Prináša nový typ bývania – cenovo dostupné, menšie štartovacie bývanie vhodné ako pre mladé rodiny s jedným dieťaťom, tak pre manželské páry, samostatne žijúcich ľudí, alebo ľudí na dôchodku,“ uvádza na svojej oficiálnej stránke štúdio MEB Architects.
Inšpiráciu na dané domčeky našli architekti v Japonsku, kde je každý jeden voľný meter vzácny.

Japonske byvanie 01.jpg
MEB Architects

„Za takýmto bývaním už nemusíte cestovať do zahraničia, nájdete ho aj priamo v Bratislave. V pokojnej obytnej zóne Ružinova sme vytvorili radovú zástavbu šiestich malých rodinných domov, ktoré by svojím riešením boli alternatívou ku dvojizbovým bytom,“ tvrdí štúdio.

Murované domčeky so šikmou strechou sú vnútorné členenie ako denná zóna – na prízemí a nočná na poschodí. Každý dom má vlastnú záhradku s terasou. Na prízemí každého domčeka je situované zádverie, samostatné WC s umývadielkom, schodisko a veľkopriestor obývacej izby a kuchyne so stolovaním. Na poschodí sa nachádza spálňa so šatníkom a kúpeľňa s WC.

Japonske byvanie 06.jpg
MEB Architects

Úžitková plocha jedného domčeka by mala byť 55,6 štvorcového metra. K šiestim domom bude prislúchať 12 parkovacích miest. Začiatok výstavby je zatiaľ otázny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk