Jarná cena Petržalky na začiatok dostihovej sezóny

dostihy, diváci
SITA

Milovníci konských športov sa môžu už onedlho tešiť na 42. ročník bratislavskej Jarnej ceny Petržalky. Na najsledovanejšiu súčasť úvodného dostihového mítingu slovenskej sezóny posielajú realizačné tímy sedem adeptov z troch krajín – okrem Slovenska aj z Čiech a Maďarska.

Ouvertúra v Starom háji sa uskutoční v nedeľu 12. apríla, začne sa o 14. hodine, záverečná ôsma položka popoludnia príde na rad o 17.30 hod. Štartové listiny v utorok uzavrelo a zverejnilo Závodisko Bratislava.

Na JCP smerujú Falcon Wing (administratívne maďarský reprezentant Vimaru Dvorníky Pavla Vigaša triumfoval predminulú sobotu v talianskom Trevise), Chestion, L´Ame du Desert, Mr Pamperito, dcéra slávnej skokanky Registany Regine, Twist Dancer a Yerba Mate. Absentovať napokon bude pôvodne prihlásený maďarský predvlaňajší víťaz tohto súperenia Quai Brany od slovenského kouča Jozefa Rosivala.

Rovinovým vrcholom bude dvojková generálka májovej jarnej klasickej skúšky: „dámsky“ Memoriál Josefa Břečku na 1 400 m o 3 600 eur prilákal päť adeptiek (Appalosa, Living Colors, Machisimo Secreto, Massaya, Tikaram). Štatút II. kat. má aj Memoriál Harryho Petrlíka st. (2 000 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 3 600 eur) so šesticou uchádzačov. Prevádzkovú steeplechase na 3 600 m o 1 800 eur majú pred sebou dve hviezdy MPL Racingu Luminator a Proud Boris.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk