Jarné upratovanie v Bratislave. Obyvatelia jednotlivých mestských častí sa budú môcť zbaviť všetkých nepotrebných vecí

velkokapacitny-kontajner-velky-odpad-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, gettyimages

Veľké jarné upratovanie prebehne v bratislavských mestských častiach viacerými spôsobmi.

Konečne je tu jar. Môžeme sa tešiť z krajšieho počasia, omamných vôní kvitnúcich stromov či z veselého trilkovania vtáčikov. Prebudiť by sa mala nielen príroda, ale aj my, ľudia, a vykročiť novým smerom. Premýšľate, čo by tak mohlo pomôcť? Čo by ste povedali na veľké jarné upratovanie vo svojich domácnostiach.

S odprataním nepotrebných vecí pomôžu aj bratislavské mestské časti. Môžete sa zbaviť starého papiera, elektrospotrebičov a takpovediac všetkého, čo vám už doma zavadzia a časom prestalo plniť pôvodnú funkciu.  Prinášame vám informácie o tom, kde, kedy a ako sa bude „upratovať“.

Veľkokapacitné kontajnery 

Mestská časť Vrakuňa zabezpečila, v rámci jarného upratovania, pristavenie veľkokapacitných kontajnerov. Kontajnery sú pre obyvateľov k dispozícii od 6. apríla až do 4. mája a nachádzajú sa na jednotlivých uliciach mestskej časti. Čas využívania kontajnerov nie je obmedzený. Na uliciach s prevahou rodinných domov sú pristavené aj kontajnery na zeleň.

Do kontajnerov na objemný odpad je zakázané dávať zelený odpad, stavebný a elektroodpad. V prípade záujmu môžu obyvatelia požiadať aj o individuálne pristavenie kontajnera ku konkrétnemu rodinnému či bytovému domu.

Vo Vajnoroch sa budú kontajnery na väčší odpad nachádzať už počas tohto víkendu, 17. – 18. apríla. Kontajnery nájdete pri Vajnorských jazerách, ale aj pri zbernom dvore na ulici Pri mlyne.

Elektroodpad

Nie je ojedinelé, že z času na čas sa potrebujeme zbaviť aj starých elektrospotrebičov. V mestských častiach Podunajské Biskupice a Nové Mesto budú nepotrebné spotrebiče odvezené 9. mája. Staré spotrebiče neodvezú obyvateľom len tak, musia sa najskôr zaregistrovať, buď online, alebo osobne.

V prihlasovacom formulári uvedie záujemca o odvoz odpadu počet a druh spotrebičov, adresu, meno, priezvisko a telefónne číslo. V deň odvozu je potrebné, ešte pred ôsmou hodinou ráno, umiestniť elektroodpad do vchodov bytových domov a pred brány rodinných domov. Elektrospotrebiče budú odvezené a ekologicky zrecyklované.

Zber nebezpečného odpadu

V sobotu 23. mája, v čase od 10:30 hod. do 12:30 hod, sa v Starom Meste uskutoční zber odpadu, obsahujúceho rozličné škodlivé látky. Zber prebehne na rozhraní ulíc Jozefa Kronera a Kýčerského. Obyvatelia sa takto môžu zbaviť nepotrebných rozpúšťadiel, olejov a tukov, pesticídov, náterových hmôt, žiariviek a odpadu s obsahom ortuti, batérií a akumulátorov či vyradených elektrospotrebičov, ale aj zariadení, obsahujúcich chlórfluorované uhľovodíky.

Tekutý odpad musí byť dobre uzavretý v nádobách. Na osobu je povolených len päť kíl takéhoto odpadu. Zároveň je potrebné poznamenať, že uvedený zber sa vzťahuje len na občanov, nie na podnikateľov. Rovnakú možnosť budú mať aj obyvatelia Ružinova. Odpad môžu priniesť v čase medzi 8:00 hod. – 10:00 hod. pri základnú školu v Ružovej doline. Deň odvozu je rovnaký.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk