Jarné upratovanie v Dúbravke začína pristavením kontajnerov na nadrozmerný aj škodlivý odpad

velkokapacitny-kontajner-velky-odpad-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, gettyimages

Mestská časť prichádza počas apríla so sériou aktivít v rámci čistenia bytov a okolia.

Dúbravka počas apríla pristaví v mestskej časti kontajnery na nadrozmerný aj škodlivý odpad. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Mestská časť prichádza so sériou aktivít v rámci čistenia bytov a okolia. Okrem klasického pristavovania veľkokapacitných kontajnerov plánuje Dúbravka v termíne okolo Dňa Zeme aj mimoriadne pristavenie veľkokapacitných kontajnerov,“ uviedla.

V pondelok 26. apríla pristavíme kontajnery v 15 lokalitách v mestskej časti a od 28. apríla na ďalších 15 miestach v Dúbravke,“ doplnila vedúca oddelenia životného prostredia v Dúbravke Mária Smiešková.

V sobotu 10. apríla bude v Dúbravke zber komunálnych odpadov s obsahom škodlivých látok.

Určený je pre obyvateľov, nie pre podnikateľov. Dúbravčania môžu 10. apríla od 10.30 do 12.30 hod. k požiarnej zbrojnici na Jadranskú priniesť staré farby, pesticídy, oleje a tuky, rozpúšťadlá, batérie a akumulátory, žiarivky, vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky – chladničky, mrazničky či vyradené elektrické a elektronické zariadenia – elektrospotrebiče ako počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky či mixéry,“ vymenovala Marcinátová.

Služby pre Dúbravčanov sú bezplatné. „Cieľom je umožniť zlikvidovať aj nebezpečný odpad a zabrániť vynášaniu veľkorozmerného odpadu na ulicu ku kontajnerom i prípadnému vzniku čiernych skládok,“ uzavrela.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk