Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
velkokapacitny-kontajner-velky-odpad-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, gettyimages

Jarné upratovanie v Dúbravke začína pristavením kontajnerov na nadrozmerný aj škodlivý odpad

Mestská časť prichádza počas apríla so sériou aktivít v rámci čistenia bytov a okolia.

Dúbravka počas apríla pristaví v mestskej časti kontajnery na nadrozmerný aj škodlivý odpad. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Mestská časť prichádza so sériou aktivít v rámci čistenia bytov a okolia. Okrem klasického pristavovania veľkokapacitných kontajnerov plánuje Dúbravka v termíne okolo Dňa Zeme aj mimoriadne pristavenie veľkokapacitných kontajnerov,“ uviedla.

V pondelok 26. apríla pristavíme kontajnery v 15 lokalitách v mestskej časti a od 28. apríla na ďalších 15 miestach v Dúbravke,“ doplnila vedúca oddelenia životného prostredia v Dúbravke Mária Smiešková.

V sobotu 10. apríla bude v Dúbravke zber komunálnych odpadov s obsahom škodlivých látok.

Určený je pre obyvateľov, nie pre podnikateľov. Dúbravčania môžu 10. apríla od 10.30 do 12.30 hod. k požiarnej zbrojnici na Jadranskú priniesť staré farby, pesticídy, oleje a tuky, rozpúšťadlá, batérie a akumulátory, žiarivky, vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky – chladničky, mrazničky či vyradené elektrické a elektronické zariadenia – elektrospotrebiče ako počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky či mixéry,“ vymenovala Marcinátová.

Služby pre Dúbravčanov sú bezplatné. „Cieľom je umožniť zlikvidovať aj nebezpečný odpad a zabrániť vynášaniu veľkorozmerného odpadu na ulicu ku kontajnerom i prípadnému vzniku čiernych skládok,“ uzavrela.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X