Jarné upratovanie v Karlovej Vsi sa blíži, nezabudnite sa prihlásiť aj vy a pomôžte tak prírode

Karlova ves.jpg
ilustračné: karlovaves.sk

Do jarného upratovania sa púšťa aj Karlova Ves, zapojiť sa môžete aj vy už počas najbližšieho víkendu.

V sobotu 13. apríla sa púšťa do veľkého jarného upratovania aj Karlova Ves, už teraz je prihlásených takmer 30 pracovných skupín. Do upratovania sa môžu hlásiť aj obyvatelia, ktorí chcú pomôcť s čistením vnútroblokov, ihrísk, priľahlých lúk aj areálov škôl. Prihlásiť sa môžete ešte do stredy 10. januára.

Tak ako na jar zvykneme upratovať vlastné domácnosti, aby bolo pekne a čisto, tak treba začať aj vonku. Teší nás, že sa opäť hlásia mnohí, ktorí chcú pomôcť sebe aj nám. Naši pracovníci nestačia upratovať tak rýchlo, ako by bolo žiadúce a ani s takým citom, aký majú obyvatelia k vlastnému dvoru,“ povedala starostka Dana Čahojová.

Vedenie mestskej časti privíta každého, kto chce dobrovoľne pomáhať svojmu okoliu a zlepšovať životné prostredie, urobiť z neho krajšie a čistejšie miesto a chce obetovať jedno predpoludnie na dobrú vec. Miestny úrad zabezpečí vrecia na odpad, rukavice, náradie a odpad odvezie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť aj navrhnúť prípadné zlepšenia v sídle miestneho úradu na Referáte životného prostredia, telefonicky alebo e-mailom do 10. apríla.

Pracovníci podniku Verejnoprospešné služby Karlova Ves sú počas štandardného čistenia vonkajších priestorov neraz svedkami toho, ako je niektorým ľuďom zaťažko prejsť 50 metrov k najbližšiemu košu. Z pohodlnosti odpad zahodia na zem. Neporiadok však môže narobiť aj silný vietor, ktorý odfúkne odpadky z preplnených košov.

Kontakty pre jarné upratovanie 13. apríla:
Halina Trubínyiová, tel: 02 707 11 281, e-mail: halina.trubinyiova@karlovaves.sk
Magdaléna Svoreňová, tel: 02 707 11 275, e-mail: magdalena.svorenova@karlovaves.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk