Jarné upratovanie v Starom Meste bude od apríla do mája, kontajnery pristaví mestská časť bezplatne

OLO: Prehliadka Spaľovne odpadu
Foto: ilustračné, SITA

Počas týchto mesiacov bezplatne pristaví mestská časť veľkokapacitné kontajnery na veľkorozmerný domový odpad. Pristavenie kontajnerov zabezpečí spoločnosť OLO, a. s., na jednotlivých stanovištiach približne od 9. hodiny podľa harmonogramu. Budú označené logom spoločnosti OLO, a. s., a logom mestskej časti.

Podľa stránky budú kontajnery k dispozícii na stanovišti dvadsaťštyri hodín od pristavenia, potom ich odvezú. Samospráva preto odporúča, aby ľudia napĺňali kontajnery v deň pristavenia, keďže na druhý deň to už ráno nemusia stihnúť. Tiež upozorňuje na to, že pokiaľ situácia nedovolí zloženie kontajnera na vopred vybrané miesto, zložia ho na iné vhodné najbližšie miesto.

Kontajnery neslúžia na zber elektroodpadu, ako sú napríklad chladničky, televízory, počítače či monitory, ani na zber biologického odpadu či na odpad s výskytom nebezpečných látok.

Upratovanie aj v Petržalke

Jarné upratovanie bude aj v Petržalke, a to v stredu 11. apríla. Mestská časť pristaví veľkokapacitné kontajnery na veľké kusy nábytku. Ako ďalej informuje samospráva na svojej oficiálnej webovej stránke, ľudia do nich môžu hádzať veľké kusy nábytku, stoly, stoličky, matrace. Samospráva rozmiestni veľkokapacitné kontajnery na rôznych miestach podľa naplánovaného harmonogramu. Kontajnery postupne umiestnia po celej Petržalke, trvať to bude do 8. júna.

Petržalská samospráva upozorňuje obyvateľov, aby boli ohľaduplní k ostatným a odpad pred uložením do kontajnera upravili na čo najmenšiu možnú veľkosť a šetrili tak miestom. Stáva sa totiž, že kontajnery sú síce na prvý pohľad plné, ale keby obyvatelia rozmontovali alebo rozbili odpad na menšie kusy, zmestilo by sa tam odpadu ešte raz toľko. Ukladať odpad vedľa kontajnera nie je možné. Zmluvná spoločnosť potom musí odpratávať a odvážať smeti mimo zmluvný harmonogram, čím mestskej časti vznikajú vyššie náklady. Úrad tiež pripomína motoristom, aby parkovaním svojich áut nebránili bežnej manipulácii s veľkorozmerným kontajnerom.

Zberný dvor

Okrem tejto možnosti majú obyvatelia možnosť likvidovať iný ako komunálny odpad aj v Zbernom dvore, môžu to však len na základe preukázania sa trvalým bydliskom v Petržalke. Miestny podnik verejnoprospešných služieb Petržalka so sídlom na Čapajevovej 6 je k dispozícii na bezplatné uloženie odpadu z domácností pre občanov Petržalky alebo pre ľudí, ktorí preukážu vzťah k nehnuteľnostiam v Petržalke. Obyvatelia tu môžu zadarmo odovzdať drobný stavebný odpad, rozobratý objemný odpad, elektrické spotrebiče aj biologicky rozložiteľný odpad.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk