Jarný Dobrý trh opäť prichádza s kvalitnými produktmi a jedlom, tentokrát sa predstavia aj susedské komunity

Dobr├z trh na jakub├iku 5.jpg
Zdroj: Dobrý trh

Oslavy jari môžu vyzerať rôzne, jednou z foriem je aj populárny Dobrý trh na Jakubovom námestí.

Stánky s rôznymi produktmi a kvalitným jedlom prichádzajú v sobotu 27. apríla do Dobrého trhu na Jakubáku. Uvidíte tu aj susedské komunity a hovoriť sa bude o udržateľnosti. Organizátori sľubujú pestrosť a viac ako 150 stánkov, ktoré nájdete na námestí. Tradične sa tu predstavia najlepší slovenskí producenti kvalitných potravín či originálneho dizajnu. Dobrý trh dbá na poctivé produkty, kvalitných remeselníkov a zdôrazňuje ducha udržateľného rozvoja.

Dobr├z trh na jakub├iku 3.jpg
Zdroj: Dobrý trh

Počas soboty vás tu v čase od 10.00 do 17.00 hod. čaká bohatý program zložený z hudobných vystúpení, workshopov, predstavení, diskusií a objavovaní susedstva Jakubáku. Úplnou novinkou pre návštevníkov budú koncerty na nečakaných miestach. Pre deti je pripravený detský trh, viacero detských divadielok a interaktívna zóna Bratislavského kultúrneho a informačného strediska s názvom Hravé m(i)esto.

Dobr├z trh na jakub├iku 4.jpg
Zdroj: Dobrý trh

Zašívareň zasa ponúkne možnosť naučiť sa upraviť svoje odevy priamo na trhu. V kultúrnom centre Mareena bude program zameraný na pestrofarebný brunch, tolerantné prostredie, open-air holičstvo. Do programu sa zapojí aj škola BISLA, kde sa uskutoční diskusia o úniku mozgového kapitálu alebo čítačka.

Cieľom Dobrého trhu na Jakubáku je aj predstaviť lokalitu Jakubovho námestia. „Dobrý trh je nielen jednorazovým podujatím, ktoré príde a odíde, s našimi susedmi robíme veľa komunitných aktivít. Ľudia v okolí sú pre nás dôležití, preto s nimi napríklad organizujeme komunitné brigády,” hovorí dramaturgička Dobrého trhu Illah van Oijen.

Dobr├z trh na jakub├iku 5.jpg
Zdroj: Dobrý trh

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk