Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jazero_rohlik_ruzinov.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: commons.wikimedia.org
19. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skVS, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Jazero Rohlík sa po štyroch rokoch dočkalo, budú ho revitalizovať

V stredu sa uskutočnila v Ružinove verejná diskusia s občanmi, na ktorej sa zúčastnili aj poslanci mestskej časti Ružinov. Jednou z hlavných tém diskusie bola budúcnosť jazera Rohlík. To slúži primárne pre vášnivých rybárov z celej Bratislavy, ale aj rodiny s deťmi a trávenie voľného času. Plán revitalizácie bol naplánovaný už v roku 2013.

Na diskusii sa zúčastnil aj starosta Ružinova Dušan Pekár, s ktorým občania debatovali o aktuálnych problémoch mestskej časti. Horlivou témou bolo Ružinovské jazero, domácimi nazývané Rohlík. Vznikol následne nápad, ako urýchliť proces revitalizácie jazera, ktorý  bol výsledkom iniciatívy obyvateľov.

Miestne zastupiteľstvo Ružinov v spolupráci s bratislavskou župou podporilo návrhy, v ktorých žiadajú nemocnicu a Ministerstvo zdravotníctva SR o spoluprácu týkajúcu sa prevedenia pozemkov v okolí jazera do správy metskej časti. Tá ma v súčasnosti dostatok financií, ochotných ľudí a prostriedkov, za pomoci ktorých bude jazero a blízke okolie zveľadené a skultivované. Podľa predsedu Bratislavského kraja Pavla Freša nebude brániť procesu žiadna byrokracia a osobne na to dohliadne bratislavská župa.

Jazero_rohlik_ruzinova_breh.jpg
commons.wikimedia.org

Na základe verejnej diskusie sa rozhodli o ďalšom osude jazera Rohlík diskutovať aj ružinovskí poslanci na svojom rokovaní. Starosta Ružinova Dušan Pekár zareagoval na vyhlásenie Pavla Freša. Uvítal jeho participáciu na obnovení jazera a zdôraznil, že za pomoci jeho kompetencie dosiahne mestská časť pri komunikácii a rokovaní s nemocnicou a Ministerstvom zdravotníctva SR úspech. Poslanci svojím hlasovaním následne dali starostovi mandát, aby rokoval o prevode pozemku nábrežia jazera, ktorého revitalizácia sa plánuje už od roku 2013. Do celého projektu sa chystajú zapojiť aj rybári, ktorí vo voľnom čase taktiež zarybňujú jazero, čistia ho a starajú sa o jeho okolie a breh.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X