Jazz, bál i Bez opony. Menu na víkend je skutočne pestré

Štúr, Kronerová,
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

A pobežím až na kraj sveta

V Kine Lumiere opäť hrajú dobrý film. Peter Solan zachytil v „príbehu pocitov“ obyčajné dedinské prázdniny dvanásťročnej Majky, poznamenanej jej miernym telesným postihnutím. Rodinný film si môžete klasicky pozrieť v piatok o 18.15 hod.

Otvorenie hudobného klubu Kamel

V piatok o 19. hodine sa v karloveskom centre kultúry uskutoční otvárací koncert Kamel klubu, na ktorom vystúpi známa rock´n´roll-rockabilly kapela The Rockefellas. Vstupné je tri eurá. Súčasťou staronového Kamel klubu bude pravidelný filmový a hudobný klub. Filmový klub v nedeľu otvorí Teória všetkého. Pre deti sa bude v nedeľu ráno premietať populárny animovaný film Ja zloduch.

Bratislavské jazzové dni

41. ročník Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa sa bude konať v dňoch 23. až 25. októbra v Incheba Expo Bratislava. Festival privíta špičkových muzikantov, medzi ktorými vystúpia v piatok Snarky Puppy (USA), v sobotu grammy ocenený spevák Gregory Porter (USA) a v nedeľu velikáni jazzrockovej scény Fourplay (USA). K dispozícii sú jednodňové vstupenky aj permanentky, lístky na voľné sedenie aj na miesto.

Kozmodróm 2015

Festival plný fyntastiky, sci-fi, pohody a skvelých ľudí sa uskutoční už po siedmy raz. V sobotu od 9. do 18. hodiny sa v Stredisku kultúry na Vajnorskej stretnú všetci milovníci sci-fi. Čakajú na vás hry, prednášky, projekcie, knihy a všetko, čo aspoň trochu súvisí s týmto žánrom. Vstupné je 6 eur.

Granko šarkaniáda

Že na jeseň býva počasie neveselé? Poďte to zmeniť a oslávte október – mesiac Granka! V sobotu si užite super deň v Bratislave na Kuchajde, kde bude pre vás od 14. hodiny prichystaná Granko šarkaniáda. Príďte si vyrobiť svojho bodkovaného šarkana a vyfoťte sa s ním. Zdieľajte fotku na Instagram s hashtagom #sarkaniada s označením @granko a priamo na mieste dostanete balenie granka. Urobte si krásny rodinný deň a pomôžte vypustiť na oblohu rekordný počet bodkovaných šarkanov.

Teplákový bál

Teplákový bál je príjemnou alternatívou k oficiálnym plesom a podujatiam. V pohodlí petržalského kultúrneho domu Zrkadlový háj a povolených teplákov a bláznivých doplnkov sa ľudia môžu zabaviť a zatancovať nielen pri interpretoch z Petržalskej baretky a vystúpení skupiny Lojzo, ale aj ich tohtoročných hostí: Funny Fellows, Prúdy s Paľom Hammelom a iných. Nebude chýbať ani tradičná Oldies disco. V sobotu o 19. hodine sa uskutoční v DK Zrkadlový háj, vstupné je 15 eur.

Dračí kros – Horský beh pre deti i dospelých

V nedeľu sa v Rači uskutoční III. ročník Dračieho krosu. Na tento rok organizátor pripravil niekoľko zaujímavých noviniek, hlavne čo sa týka sprievodného programu. Premiérovo tento rok organizátor ŠK pre Radosť spojil svoje sily s Rodinným centrom Ráčik a súčasťou podujatia bude aj Ráčikovský beh pre deti od 1 do 15 rokov. Zároveň bude Ráčik počas behu dospelých zabezpečovať pre deti sprievodný program, čiže rodičia sa budú môcť ísť bez obáv vyblázniť do lesa. Súčasťou programu je aj Beh so psom a pochod so psom – Dogtrekking, ktoré odštartujú 45 min. pred hlavným behom. V cieli bude pre všetkých pripravená Dračia grilovačka. Všetko začína o 10. hodine.

Zábavná prehliadka Bratislavy

Prehliadka bude venovaná najromantickejšiemu romantikovi našej histórie – Ľudovítovi Štúrovi. V nedeľu o 15. hodine sa všetci nadšenci histórie stretnú pred Prezidentským palácom. Štúrove bratislavské stopy môžete absolvovať za 5 eur, Ľudovítovia a Adelky budú mať vstup zadarmo.

Zuzana Kronerová vystúpi Bez opony

V nedeľu o 17. hodine privíta herec Jakub Abrahám vo svojej talk show Bez opony dámsku hereckú osobnosť – Zuzanu Kronerovú. O svojom živote pred i za oponou porozpráva v Istra Centre v Devínskej Novej Vsi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk