Je čas pripraviť sa na budúcnosť: chystá sa ďalšia konferencia BeREADY FOR THE FUTURE

1.jpg
Foto: Forum Film

BRATISLAVA 31. októbra (BratislavaDeň.sk) – Organizátori konferencií BeREADY FOR THE FUTURE opäť spojili svoje sily s MATADOR Group a vytvorili konferenciu pre najlepších stredoškolákov – tentokrát sa zamerali na najlepších študentov z technicky orientovaných stredných škôl, ktorým chcú sprostredkovať informácie o aktuálnych trendoch a možných scenároch budúcnosti trhu práce v priemysle.

Konferencia sa bude konať ôsmeho novembra v priestoroch auly Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. 11 odborníkov a 400 vybraných študentov budú mať celý deň na to, aby hovorili o budúcnosti priemyslu, dopade automatizácie, industriálnej revolúcii a nových druhoch pracovných pozícií.

Tak ako na májovej konferencii, aj teraz sa podarilo vďaka tejto spolupráci pritiahnuť mnohých zaujímavých odborníkov z praxe. Študenti sa tu budú môcť stretnúť napríklad s pani Monikou Martiškovou  zo Stredoeurópskeho inštitútu pre výskum práce, pani Martinou Sokolíkovou z Google či s prezidentom Zväzu automobilového priemyslu SR pánom Alexandrom Matušekom. V rečníckej päťke taktiež nebude chýbať Roland Ižip zo spoločnosti TREND, ktorý študentom odhalí, aké sú kľúčové schopnosti pracovnej sily v budúcnosti a v neposlednom rade Juraj Čapek, ktorý v mene MATADOR Group predstaví študentom budúcnosť automobilového priemyslu, nové trendy a príležitosti na ich uplatnenie.

„Inovácie v priemysle zažívame prakticky neustále. Uvedomujeme si však, že kvôli situácii na trhu, musíme nadobudnuté know-how rovnako rýchlo zdieľať so študentmi, ktorí sa na svoje povolanie ešte len pripravujú.“ Juraj Čapek, MATADOR Group.

2.jpg
Foto: Forum Film

Konferencia ponúka bohatý program, ktorý pozostáva z dvoch rečníckych panelov. Oba panely budú ukončené diskusiou, kedy študenti dostanú priestor na otázky. Po skončení prvého panelu bude navyše nasledovať aktívna dvojhodinová prestávka, počas ktorej organizátori pripravili sprievodný program vo forme workshopov a stánkov. Študenti si tak môžu vybrať z bohatej škály workshopov s lektormi, kde si budú môcť priamo natrénovať niektoré z vecí, ktoré zaznejú na prednáškach.

3.jpg
Foto: Forum Film

Celkom na záver sa účastníci a organizátori konferencie rozlúčia vedomostno-zábavnou súťažou – a tí najšikovnejší študenti si okrem vedomostí odnesú aj mnohé zaujímavé ceny.

Podľa dát z úspešnej májovej konferencie plánuje až 93% študentov podniknúť ďalšie kroky na základe vedomostí, ktoré na nej nadobudli. Organizátori veria, že konferencia, ktorá už o pár dní prebehne, znova poskytne študentom kľúčové informácie a pozitívne ovplyvní ich kariérne smerovanie.

Inzercia

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk