Jediné stále odberné miesto v Karlovej Vsi končí, nepredĺžila sa mu zmluva

MOM Poliklinika Karlova Ves končí
Foto: karlovaves.sk

MOM Poliklinika Karlova Ves oficiálne skončilo v piatok 5. februára.

Počas víkendu 6. februára – 7. februára sa v Bratislave vo veľkom testuje. Poliklinika Karlova Ves sa však do víkendového testovania už nezapojí, pretože odberné miesto dostalo stopku. Objednaní pacienti dostanú termín testovania inde.

Dôvodom zatvorenia MOM Poliklinika Karlova Ves je fakt, že Ministerstvo zdravotníctva mu nepredĺžilo zmluvu. Informáciu o skončení odberného miesta dostal kraj len deň vopred pred jeho skončením.

„V kritickej situácii, keď je koronakríza na vrchole, ide zo strany ministerstva o krok, ktorému nerozumiem. MZ SR totiž zbytočne trvalo na tom, že odberové miesto musí začať fungovať aj cez víkend, čo z personálnych dôvodov nebola poliklinika schopná zabezpečiť. A tak namiesto toho, aby sme testovali päť dní v týždni, nebudeme testovať vôbec,“ vyjadril sa riaditeľ odboru zdravotníctva BSK Tomáš Szalay. Hoci sa Bratislavský samosprávny kraj snažil ministerstvo presvedčiť, neuspel.

MOM Poliklinika Karlova Ves začalo fungovať 10. decembra a stihlo otestovať viac ako 11-tisíc ľudí. Pozitivita pacientov bola 4,6 %. Pred zavedením objednávkového systému zvládlo odberné miesto otestovať za 8 hodín 310 ľudí. Objednávanie na presný čas spomalilo testovanie na 252 ľudí denne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk