Jedinečná výstava New Yorku v Bratislave: Spoznajte očarujúcu dušu mesta, ktoré nikdy nespí

Martin Kállay
Foto: Archív Martina Kállaya

Chcete zažiť New York na vlastnej koži, no nemôžete si dovoliť utratiť mastnú sumu za letenku? V tom prípade by ste si nemali nechať ujsť jedinečnú bratislavskú výstavu, ktorá práve prebieha v galérii na Západnej terase Bratislavského hradu.

Mesto, ktoré nikdy nespí, hlavné mesto sveta či Veľké jablko. New York si vyslúžil množstvo prezývok, ktoré opisujú túto očarujúcu americkú metropolu. Príbehy o meste, samotných obyvateľoch, ulice, žlté taxíky, známe pamiatky, unikátnu architektúru a mnoho ďalšieho si všímal slovenský fotograf Martin Kállay. Svoje postrehy zvečnil do jedinečných fotografií, ktoré vás prenesú do srdca samotnej americkej metropoly.

Martin Kállay
Fascinujúce fotografie New Yorku v Bratislave. Foto: Archív Martina Kállaya
Martin Kállay
Fascinujúce fotografie New Yorku v Bratislave. Foto: Archív Martina Kállaya

„Veľkoformátové fotografie, ktoré Kállay vystavuje, sa sústreďujú na systém vnútorných foriem, s jasnou líniou princípov štýlovej čistoty a výstavby obrazu. Spodobenie obrazu a skúmanie momentu sú výsledkom naštudovaného a pokojného uchopenia autorom, ktorý odstraňuje obal z povrchu, aby prenikol do podstaty zobrazovaného. New York je na jeho obrazoch živým protagonistom a spôsob, akým Martin Kállay skúma jeho dušu, sa javí ako akt skutočnej lásky,“  povedal na margo vystavovaných fotografií kurátor výstavy Pierluigi Solieri.

Martin Kállay
Známy slovenský fotograf Martin Kállay. Foto: Archív Martina Kállaya

Martin Kállay na narodil v roku 1960 v Bratislave. V roku 1979 vyštudoval Školu úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave a v roku 1986 ukončil štúdium na Filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe. Je autorom niekoľkých knižných publikácií a spolupracuje s viacerými časopismi a agentúrami.

Predajnú výstavu fotografií Martina Kállaya s názvom NEW YORK – Tichá osamelosť uprostred chaosu, Silent Loneliness in the Middle of chaos, môžete vidieť v týchto dňoch na Západnej terase bratislavského hradu. Výstava je otvorená denne od 13.00 hod. do 18.00 hod. a potrvá do 2.12. 2018. Príďte si vychutnať fotografie, ktoré zachytávajú pravú tvár New Yorku so všetkými jeho farbami, tvarmi a skrytými zákutiami.

Viac informácií o výstave fotografií New Yorku nájdete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk