Jedna z najväčších kolónií ľudí bez domova v Novom Meste sa stáva minulosťou

Kolonia bezdomovci zatisie 2.jpg
Foto: Nové Mesto

Lokalitu Zátišie po zhruba 20 rokoch opúšťajú poslední ľudia bez domova.

V Novom Meste zanikla jedna z najväčších kolónií ľudí bez domova – Zátišie. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Marek Tettinger.

Jedna z najväčších komunít ľudí bez domova v Bratislave, ktorá sa usídlila na Zátiší v Novom Meste, sa stáva minulosťou. Lokalitu po zhruba 20 rokoch opúšťajú poslední ľudia bez domova, ktorí tu žili v starých nefunkčných garážach či mimo nich,“ uviedol.

Odchádzajú poslední

V týchto dňoch odchádzajú poslední siedmi. Piatim sme zabezpečili bývanie na ubytovni, dvaja boli prijatí do útulku sv. Lujzy de Marillac – Depaul Slovensko. Všetci boli otestovaní na COVID-19 a sú zdraví,“ povedal starosta mestskej časti Rudolf Kusý.

Kolonia bezdomovci zatisie 2.jpg
Foto: Nové Mesto

Ešte pred piatimi rokmi žilo na Zátiší 104 ľudí bez domova. „Vďaka partnerským organizáciám sa mestskej časti podarilo zlepšovať ich zdravotnú, materiálnu, ale aj duševnú situáciu,“ spresnil hovorca.

Niektorí vďaka pomoci samosprávy využili šancu a podarilo sa ich vrátiť späť do bežného života.

Pomoc pri riešení

Mestská časť dlhodobo spolupracuje s viacerými organizáciami a združeniami, ktoré významnou mierou pomohli aj pri riešení situácie ľudí bez domova na Zátiší.

Kolonia bezdomovci zatisie 1.jpg
Foto: Nové Mesto

Nové Mesto roky bojuje aj s množstvom odpadu, ktorý sa na Zátiší nelegálne hromadí z rôznych zdrojov. Samospráva prostredníctvom svojich technických služieb EKO-podnik verejnoprospešných služieb viackrát zabezpečila vyčistenie týchto skládok od niekoľkých ton odpadu a z lokality tiež odstránila aj väčšinu starých garáží, ktoré boli v havarijnom stave,“ doplnil hovorca.

K vyriešeniu problémov pomohlo aj sprevádzkovanie kamerového systému v lokalite a uzavretie priestoru.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk