Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prestupny dopravny terminal na nadraznej ulici v senkviciach 2.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Jedným z problémov dopravy v Bratislave je nepriepustnosť komunikácií, tvrdí riaditeľka BID

V rámci systému integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji vzniklo a už sa aj zrealizovalo niekoľko projektov.

Jedným z najväčších problémov v kontexte dopravy v Bratislavskom kraji je nepriepustnosť komunikácií, tvrdí generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková. V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) je podľa nej potrebné odstrániť investičný dlh, ktorý vznikol zanedbávaním infraštruktúry.

Budeme sa musieť pozrieť na budovanie nových prestupných bodov, kde by ľudia mohli prestúpiť z jedného módu na druhý mód suchou nohou, teda tak, aby nemuseli kráčať 200-300 metrov na zastávku. Proces budovania nových prestupných terminálov sa už naštartoval a v tomto roku boli prvé z nich otvorené,“ uviedla pre agentúru SITA Horčíková s tým, že nedostatok týchto prestupných bodov sa bude postupne znižovať, keďže ďalšie sa tiež pripravujú.

Niekoľko projektov

V rámci systému integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji vzniklo a už sa aj zrealizovalo niekoľko projektov. Vo štvrtok 12. decembra otvorili záchytné parkovisko v Pezinku pre 299 miest pre autá, jeho výstavba stála 2,15 milióna eur.

Koncom októbra otvorili záchytné parkovisko v Šenkviciach v okrese Pezinok, ktoré stálo 1,2 milióna eur a pribudlo tak 87 parkovacích miest. V pondelok 23. septembra otvorili záchytné parkovisko v Malackách s 91 miestami pre autá. Jeho vybudovanie stálo približne 750-tisíc eur.

Dopravný terminál

V utorok 30. júla slávnostne otvorili prestupný dopravný terminál financovaný z IROP vo Svätom Jure. Stál takmer 613-tisíc eur a pozostáva z 58 parkovacích miest a niekoľkých prístreškov pre bicykle, súčasťou sú aj dve parkovacie miesta pre autobusy.

V utorok 23. júla schválil Slovenský pozemkový fond (SPF) výstavbu záchytného parkoviska v Ivanke pri Dunaji v okrese Senec so 158 miestami pre autá a 80 stojísk pre bicykle. Bude stáť približne 1,7 milióna eur. Záchytné parkovisko pribudne v roku 2021 aj v Nových Košariskách v okrese Senec (165 miest pre autá, 50 miest pre bicykle) a v roku 2022 v Zohore v okrese Malacky (207 miest pre autá, 50 miest pre bicykle).

Aktivity v oblasti integrovanej dopravy vyvíja aj mesto Senec, v návrhu rozpočtu na rok 2020 plánuje vyčleniť peniaze na parkovací dom v blízkosti železničnej stanice, aj na cyklotrasu, ktorá by spájala železničnú stanicu v Senci so železničnou zastávkou vo Veľkom Bieli.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X