Jesenné Kapitulské dvory dnes otvoria svoje brány. Čo všetko ponúknu?

Kapitulská ulica, Staré Mesto
ilustračné: maps.google.sk

Napríklad v dome Albrechtovcov na Kapitulskej ulici 1 bude od 10. do 18. hodiny predajná výstava výtvarných diel súčasných slovenských autorov venovaná na obnovu domu.

Prispieť na znovuoživenie hudobnej tradície spojenej s domom Albrechtovcov na Kapitulskej ulici v Starom Meste môže dnes každý, kto sa vyberie na adresu Kapitulská č. 1. Dom rodiny jedného z významných skladateľov Slovenska 20. storočia Alexandra Albrechta otvorí svoje brány dokorán v rámci akcie Jesenné Kapitulské dvory.

Nielen dvor domu Albrechtovcov, ale i ďalšie zaujímavé dvory na Kapitulskej ulici budú po celý deň otvorené širokej verejnosti dokorán. Návštevníkov ulice vedúcej súbežne s hradbami, od Dómu svätého Martina až po ulicu Na vŕšku čaká od 10. hodiny program, ktorý ponúkne divadlo aj hudbu, prednášky o histórii ulice a jej okolia, prehliadky priestorov a iné aktivity situované do Baxovej veže, domu Albrechtovcov, domu Čárskych a do ďalších otvorených cirkevných a súkromných dvorov.

Napríklad v dome Albrechtovcov bude od 10. do 18. hodiny predajná výstava výtvarných diel súčasných slovenských autorov venovaná na obnovu domu a od 13. do 17. hodiny sa tu premietnu študentské filmy. Počas celého dňa sa bude dať ochutnať voňavá káva, kvalitné vína aj sladké štrúdle.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk