Jesenné upratovanie v Petržalke sa začne v októbri

dobrovoľníci, upratovanie
ilustračné: SITA

Do kontajnerov môžu ľudia hádzať staré skrinky, police či iný nábytok, koberce a matrace.

Jesenné upratovanie v bratislavskej Petržalke sa začne v októbri. Obyvatelia mestskej časti budú mať opäť k dispozícii veľkokapacitné kontajnery, do ktorých môžu uložiť nepotrebné či staré veci. Od stredy 3. októbra ich pristavia na uliciach Starhradská, Tematínska, Brančská, Šintavská, Holíčska, Topoľčianska a Smolenícka. Samospráva to uvádza na svojej oficiálnej webovej stránke, kde nájdu záujemcovia aj viac podrobných informácií. Do kontajnerov môžu ľudia hádzať staré skrinky, police či iný nábytok, koberce a matrace.

Veľkokapacitné kontajnery umiestňujú v rôznych lokalitách Petržalky vždy v stredu a zmluvná spoločnosť ich má odvážať v piatok. Samospráva žiada obyvateľov, aby veľkorozmerný odpad pred uložením do kontajnera upravili na čo najmenšiu možnú veľkosť a šetrili tak miestom. Do kontajnerov nepatrí stavebný odpad, uhynuté zvieratá, komunálny odpad, chemické látky, farby, riedidlá, plasty či elektrospotrebiče. Samospráva žiada obyvateľov, aby neukladali odpad vedľa kontajnera.

V rámci upratovania majú obyvatelia možnosť likvidovať iný ako komunálny odpad v zbernom dvore, môžu to však len na základe preukázania sa trvalým bydliskom v Petržalke. Miestny podnik verejnoprospešných služieb Petržalka so sídlom na Čapajevovej 6 je k dispozícii na bezplatné uloženie odpadu z domácností pre občanov Petržalky alebo pre ľudí, ktorí preukážu vzťah k nehnuteľnostiam v Petržalke. Obyvatelia tu môžu zadarmo odovzdať drobný stavebný odpad, rozobratý objemný odpad, elektrické spotrebiče aj biologicky rozložiteľný odpad.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk