Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dobrovoľníci, upratovanie
ilustračné: SITA
22. septembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Jesenné upratovanie v Petržalke sa začne v októbri

Do kontajnerov môžu ľudia hádzať staré skrinky, police či iný nábytok, koberce a matrace.

Jesenné upratovanie v bratislavskej Petržalke sa začne v októbri. Obyvatelia mestskej časti budú mať opäť k dispozícii veľkokapacitné kontajnery, do ktorých môžu uložiť nepotrebné či staré veci. Od stredy 3. októbra ich pristavia na uliciach Starhradská, Tematínska, Brančská, Šintavská, Holíčska, Topoľčianska a Smolenícka. Samospráva to uvádza na svojej oficiálnej webovej stránke, kde nájdu záujemcovia aj viac podrobných informácií. Do kontajnerov môžu ľudia hádzať staré skrinky, police či iný nábytok, koberce a matrace.

Veľkokapacitné kontajnery umiestňujú v rôznych lokalitách Petržalky vždy v stredu a zmluvná spoločnosť ich má odvážať v piatok. Samospráva žiada obyvateľov, aby veľkorozmerný odpad pred uložením do kontajnera upravili na čo najmenšiu možnú veľkosť a šetrili tak miestom. Do kontajnerov nepatrí stavebný odpad, uhynuté zvieratá, komunálny odpad, chemické látky, farby, riedidlá, plasty či elektrospotrebiče. Samospráva žiada obyvateľov, aby neukladali odpad vedľa kontajnera.

V rámci upratovania majú obyvatelia možnosť likvidovať iný ako komunálny odpad v zbernom dvore, môžu to však len na základe preukázania sa trvalým bydliskom v Petržalke. Miestny podnik verejnoprospešných služieb Petržalka so sídlom na Čapajevovej 6 je k dispozícii na bezplatné uloženie odpadu z domácností pre občanov Petržalky alebo pre ľudí, ktorí preukážu vzťah k nehnuteľnostiam v Petržalke. Obyvatelia tu môžu zadarmo odovzdať drobný stavebný odpad, rozobratý objemný odpad, elektrické spotrebiče aj biologicky rozložiteľný odpad.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X