Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
odpad
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
11. septembra 2018 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Jesenný zber škodlivého odpadu sa v hlavnom meste začne v októbri

Hlavné mesto opäť ponúka Bratislavčanom možnosť zbaviť sa škodlivého odpadu zo svojich domácností. Jesenný zber škodlivého odpadu sa bude konať v prvej polovici októbra postupne v jednotlivých mestských častiach.

Hlavné mesto realizuje bezplatný zber odpadu prostredníctvom spoločnosti Arguss, s. r. o., ktorá podľa harmonogramu pristaví svoje vozidlá na určené miesta. Zber odpadu je určený pre občanov – fyzické osoby nepodnikateľov na základe platných podmienok.

Škodlivý odpad

Ide o komunálne odpady ako staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy či oleje a tuky. Je potrebné, aby bol odpad uzavretý v pevných obaloch. Pracovníci spoločnosti odoberú takýto odpad len v donesených uzavretých obaloch a max. do 5 kg od 1 osoby.

Taktiež bude možné odovzdať odpad vo forme batérií, akumulátorov, žiariviek či iný odpad obsahujúci ortuť a v neposlednom rade aj elektrospotrebiče, elektrické a elektronické zariadenia ako počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky a iné. Z domácnosti môžete vyradiť aj zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky – chladničky, mrazničky a podobne.

Bratislavčania – nepodnikatelia môžu pre bezplatné odovzdávanie domového odpadu s obsahom škodlivín využiť aj zberný dvor spoločnosti OLO, a. s., na Starej Ivánskej ceste 2 v pracovných dňoch od 8. do 18. hodiny okrem sviatkov a dní pracovného voľna.

Harmonogram zberu jesen 2018.jpgPodmienky zberu odpadu.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X