Jesenný zber škodlivého odpadu sa v hlavnom meste začne v októbri

odpad
ilustračné: SITA

Hlavné mesto opäť ponúka Bratislavčanom možnosť zbaviť sa škodlivého odpadu zo svojich domácností. Jesenný zber škodlivého odpadu sa bude konať v prvej polovici októbra postupne v jednotlivých mestských častiach.

Hlavné mesto realizuje bezplatný zber odpadu prostredníctvom spoločnosti Arguss, s. r. o., ktorá podľa harmonogramu pristaví svoje vozidlá na určené miesta. Zber odpadu je určený pre občanov – fyzické osoby nepodnikateľov na základe platných podmienok.

Škodlivý odpad

Ide o komunálne odpady ako staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy či oleje a tuky. Je potrebné, aby bol odpad uzavretý v pevných obaloch. Pracovníci spoločnosti odoberú takýto odpad len v donesených uzavretých obaloch a max. do 5 kg od 1 osoby.

Taktiež bude možné odovzdať odpad vo forme batérií, akumulátorov, žiariviek či iný odpad obsahujúci ortuť a v neposlednom rade aj elektrospotrebiče, elektrické a elektronické zariadenia ako počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky a iné. Z domácnosti môžete vyradiť aj zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky – chladničky, mrazničky a podobne.

Bratislavčania – nepodnikatelia môžu pre bezplatné odovzdávanie domového odpadu s obsahom škodlivín využiť aj zberný dvor spoločnosti OLO, a. s., na Starej Ivánskej ceste 2 v pracovných dňoch od 8. do 18. hodiny okrem sviatkov a dní pracovného voľna.

Harmonogram zberu jesen 2018.jpg

Podmienky zberu odpadu.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk